Grupa Anonymous zhakowała rosyjską telewizję. To, co zobaczyli Rosjanie, otworzyło im oczy

Hakerom z grupy Anonymous udało się przejąć rosyjską telewizję. Opublikowali nagrania z wojny w Ukrainie.

Bądź na bieżąco. Więcej o wojnie w Ukrainie przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Grupa Anonymous czynnie działa w cybernetycznej wojnie z Rosją. Hakerom udało się odciąć między innymi oficjalną stronę internetową rosyjskiej Federalnej Służby Bezpieczeństwa. 6 marca na Twitterze poinformowali, że przejęli rosyjską telewizję. 

Zobacz wideo Antywojenne protesty w Rosji. Są zatrzymani

Hakerzy udostępnili nagrania z wojny w Ukrainie rosyjskim odbiorcom

W Rosji panuje dezinformacja oraz propaganda, a każda próba sprzeciwu wobec decyzji Putina jest srogo karana. Hakerzy postanowili pokazać Rosjanom, jak naprawdę wygląda ta wojna. Jak podają na Twitterze, przejęli platformy Wink i Ivi - odpowiedniki Netfliksa oraz państwowe stacje Russia 24, Channel One, Moscow 24. Zamieścili relację z wojny w Ukrainie oraz przesłanie do Rosjan, aby sprzeciwiali się Putinowi.

Dzisiaj zespół hakerów Anonymous włamał się do rosyjskich serwisów streamingowych Wink i Ivi oraz kanałów telewizyjnych Rossija 24, Pierwyj Kanał i Moskwa 24, aby transmitować materiały wojenne z Ukrainy - cytuje Ukrinform oświadczenie Anonymousa.

Anonymous przejęli rosyjski kanał informacyjny we Francji 

Hakerom udało się także przejąć kanał Russia Today we Francji. Na ekranach odbiorników pojawił się wymowny komunikat: "Jesteśmy zwykłymi obywatelami Rosji. Sprzeciwiamy się wojnie na terytorium Ukrainy. Rosja i Rosjanie są przeciwko wojnie! Tę wojnę prowadzi zbrodniczy, autorytarny reżim Putina w imieniu zwykłych obywateli Rosji. Rosjanie, sprzeciwiajcie się ludobójstwu na Ukrainie".

Plotek.pl jest dla Was i dla Was piszemy o rozrywce. Ale to nie znaczy, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach:

Wszystkie wiadomości na temat wojny w Ukrainie

Jak pomóc Ukrainie - pomoc prawna

Jak pomóc Ukrainie - pomoc rzeczowa i finansowa

Pomoc dla Przyjaciół z Ukrainy

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.