Rosyjski gimnastyk stanął na podium i wsparł Władimira Putina. Obok stał bezradny Ukrainiec. Skandal!

Rosyjski sportowiec sprowokował swoim zachowaniem na lekkoatletycznych mistrzostwach. Wchodząc na podium, zademonstrował poparcie dla Władimira Putina. Obok niego stał Ukrainiec.

Więcej informacji na temat wojny w Ukrainie znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Świat próbuje izolować Rosję. Nakładane sankcje uderzają nie tylko w oligarchów powiązanych z Kremlem, ale również w zwykłych obywateli. Najpopularniejsze marki takie, jak adidas czy Apple wycofują się z kraju, który rozpoczął wojnę. Świat sportu również nie chce mieć nic wspólnego z Rosją. Państwo Putina zostało wykluczone ze wszystkich oficjalnych rozgrywek piłkarskich, koszykarskich, hokejowych i wielu innych. Zachód chce uniknąć sytuacji takiej, jak w sobotę na Pucharze Świata w Dausze, gdy rosyjski gimnastyk, stając na podium, zademonstrował poparcie dla wojny.

Zobacz wideo Lewy pokazuje córce stadion

Rosyjski sportowiec stając na podium, wsparł inwazję na Ukrainę

Międzynarodowa Federacja Gimnastyczna podobnie, jak wiele innych sportowych organizacji również nałożyła na Rosję sankcję. Związek zdecydował, że w zawodach pod jej patronatem nie będą mogli startować rosyjscy i białoruscy zawodnicy w barwach swojego kraju. Ivan Kuliak zajął trzecie miejsce w konkurencji poręczy równoległych i na podium stanął obok wielkiego zwycięzcy, Ukraińca Kowtuna. Nie miał na swoim stroju rosyjskiej flagi, ale zastąpił ją dużą literą "Z", która jest symbolem poparcia dla polityki Władimira Putina i inwazji na Ukrainę.

Zdjęcia z uroczystości medalowej obiegły świat i wywołały oburzenie wśród opinii publicznej. Posłużyły jako argument tym, którzy przekonują, że rosyjskich sportowców powinno się zupełnie wykluczyć z lekkoatletyki, a nie tylko zakazać umieszczania symboli narodowych na kombinezonach.

Plotek.pl jest dla Was i dla Was piszemy o rozrywce. Ale to nie znaczy, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach:

Wszystkie wiadomości na temat wojny w Ukrainie

Jak pomóc Ukrainie - pomoc prawna

Jak pomóc Ukrainie - pomoc rzeczowa i finansowa

Pomoc dla Przyjaciół z Ukrainy

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.