Wołodymyr Zełenski ze łzami w oczach mówi o rodzinie. Zdradził też, jak wygląda jego codzienność

Wołodymyr Zełenski został zapytany o rodzinę. Prezydent nie krył wzruszenia, gdy mówił, jak rzadko teraz może ją widywać. Zdradził też, jak wygląda jego standardowy dzień od początku inwazji.

Więcej informacji o sytuacji na temat wojny w Ukrainie znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Wołodymyr Zełenski stał się bohaterem Ukrainy. Gdy Amerykanie proponowali mu ucieczkę do bezpieczniejszego Lwowa, ten odmówił. Cały czas dowodzi wojskiem i krajem z Kijowa, w którym, jak mówi, zamierza zostać do końca. Prezydent Ukrainy jest żonaty i ma dwoje dzieci. W szczerym wywiadzie wyznał, jaki ma kontakt z najbliższymi w czasie wojny.

Zobacz wideo Wołodymyr Zełenski stał się bohaterem Ukrainy

Wołodymyr Zełenski ze łzami w oczach mówi o rodzinie

Już od jakiegoś czasu wywiady zachodnich państw donoszą, że Wołodymyr Zełenski jest celem numer jeden na liście Putina. Rosyjski dyktator wysłał do Kijowa specjalną grupę, która miała za zadanie zabić prezydenta Ukrainy. Mówi się też, że zabójcy mieli również zlecenie na rodzinę Zełenskiego. Żoną ukraińskiego bohatera jest Ołena. Małżeństwo wspólnie wychowuje córkę Alexandrę, która przyszła na świat w 2004 roku. W 2013 urodził się ich syn, Kiril. W jednym z najnowszych wywiadów prezydent został zapytany, jak często w ostatnich dniach widuje najbliższych. Prezydent odpowiedział, nie ukrywając wzruszenia.

Nie widuję swojej rodziny. Nie mogę. Ostatni raz widziałem ich jeszcze przed wojną. Nie, przepraszam. To było trzy dni temu, czyli w połowie tej wojny.

Wołodymyr ZełenskiWołodymyr Zełenski instagram.com/ daily mial

Dziennikarz Reuters zapytał również Zełenskiego, jak wyglądają jego dni od początku rosyjskiej agresji. Prezydent krótko odpowiedział, że cały czas pracuje.

Praca i sen to wszystko.

Wołodymyr Zełenski praktycznie codziennie zwraca się z apelem do Ukrainy i świata. W swoich przemówieniach nieustannie mobilizuje zachodnich sojuszników i zagrzewa do walki żołnierzy.

Plotek.pl jest dla Was i dla Was piszemy o rozrywce. Ale to nie znaczy, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach:

Wszystkie wiadomości na temat wojny w Ukrainie

Jak pomóc Ukrainie - pomoc prawna

Jak pomóc Ukrainie - pomoc rzeczowa i finansowa

Pomoc dla Przyjaciół z Ukrainy

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.