Córka doradcy rządu Putina udostępnia zdjęcie ukraińskiej flagi. Dzieci oligarchów mówią - "nie dla wojny"!

Dzieci rosyjskich oligarchów coraz częściej publicznie wypowiadają się przeciw agresji wobec Ukrainy. W mediach społecznościowych proszą, by nie utożsamiać Rosji z Władimirem Putinem.

Więcej informacji na temat sytuacji w Ukrainie znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Wygląda na to, że zaciekły opór Ukraińców nie zatrzymuje agresywnej polityki Władimira Putina. Coraz więcej ekspertów mówi, że jedynie sprzeciw w samej Rosji może powstrzymać oszalałego dyktatora. Na ulicach Moskwy i Sankt Petersburga codziennie masa zwykłych ludzi protestuje przeciwko wojnie. Teraz sprzeciw wobec polityki Kremla zaczynają manifestować również dzieci oligarchów. 

Zobacz wideo Jak zablokować rosyjską dezinformację?

Dzieci rosyjskich oligarchów protestują przeciwko wojnie w Ukrainie

Rosyjscy oligarchowie należą to kremlowskiej elity. Ich bliskie relacje z Putinem nie są żadną tajemnicą. Zachodnie sankcje jednak bardzo dotknęły ich finanse. Roman Abramowicz był zmuszony sprzedać piłkarski klub Chelsea Londyn, którego był właścicielem od 2003 roku. Powszechnie było wiadomo, że angielska drużyna była jego oczkiem w głowie. Teraz córka miliardera, Sofia, opublikowała na Instagramie post, w którym prosi internautów, by pamiętali, że to Putin chce wojny, a nie Rosjanie. Maria Yumasheva, córka doradcy rządu również okazała wsparcie dla Ukrainy. Jej ojciec odegrał kluczową rolę w dojściu Putina do władzy, ale 19-latka ma własne zdanie na temat działań rosyjskiego prezydenta. W mediach społecznościowych udostępniła zdjęcie dumnie powiewającej ukraińskiej flagi.

Córka oligarchyCórka oligarchy ig/yumashkaa

Przeciwko agresji na Ukrainę wypowiedziała się również Elizaveta Peskova, której ojcem jest rzecznik prasowy Władimira Putina. Nie przeszkodziło to córce jednego z najważniejszych kremlowskich dygnitarzy opublikować InstaStories z hasztagiem - nie dla wojny.

Posty córek oligarchówPosty córek oligarchów ig/lisa_peskova, sofiaabramovich97

Plotek.pl jest dla Was i dla Was piszemy o rozrywce. Ale to nie znaczy, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach:

Wszystkie wiadomości na temat wojny w Ukrainie

Jak pomóc Ukrainie - pomoc prawna

Jak pomóc Ukrainie - pomoc rzeczowa i finansowa

Pomoc dla Przyjaciół z Ukrainy

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.