Ukraiński żołnierz mówi, co czeka Rosjan, jeśli wejdą do Kijowa. "Będą do was strzelać z każdego je*anego okna"

Ukraińscy żołnierze nie zamierzają oddać Kijowa bez walki. Wręcz przeciwnie - jak wynika z filmiku, który błyskawicznie rozprzestrzenia się w mediach społecznościowych, są spokojni i radzą Rosjanom powrót do domu.

Więcej na temat sytuacji w Ukrainie przeczytasz na Gazeta.pl

W poniedziałek 28 lutego rozpoczął się już piąty dzień rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Setki tysięcy ludzi szukają schronienia w Polsce, w wyniku rosyjskiej agresji ranni zostają także cywile, a Rosjanie zaczęli ostrzeliwać korytarze humanitarne, uniemożliwiając ewakuację. Celem rosyjskich ataków stał się Kijów, który jak na razie cały czas udaje się obronić. Ukraińscy żołnierze wykazują nie tylko bohaterską postawę, ale też niebywały spokój. Jeden z nich postanowił nagrać filmik zadedykowany Rosjanom, aby wyjaśnić, co czeka ich, gdy przekroczą granice Kijowa. Ukrainiec nie ma wątpliwości, że wszyscy rosyjscy żołnierze zginą.

Zobacz wideo Ukraiński dziennikarz podsumowuje działania Putina

Ukraiński żołnierz przekazuje wiadomość Rosjanom zmierzającym do Kijowa

Obrońcy Kijowa sugerują Rosjanom, aby dobrze się zastanowili, zanim będą kontynuować walkę o stolicę Ukrainy. W filmiku, który został zamieszczony na koncie Ukraine 360 na Twitterze, żołnierz nie przebiera w słowach.

Dedykuję moją wiadomość wszystkim rosyjskim wojskowym, którzy nie stali się jeszcze płonącymi ciałami. Ruszcie głowami, małe żołnierzyki i zastanówcie się, dokąd zmierzacie. Do Kijowa, który ma milion mieszkańców? Gdzie będą do was strzelać z każdego je*anego okna? - zaczyna przekaz.
Mówię wam, jeszcze nawet nie zaczęliście umierać. Myśleliście, że Ukraińcy to chochoły i powitają was z kwiatami, a my przywitaliśmy was pociskami. Myśleliście, że nasz prezydent to klaun i komediant, a to żelazny Joker, który uderza w was dronami. I wiecie, że tak jest, bo widzieliście to na własne oczy. Jesteście młodymi chłopakami, znam was. Nikt z was nie chce tu umrzeć - dodaje.

Obrońca Ukrainy nie ma jednak wątpliwości, że taki los czeka każdego Rosjanina, który dołączy do napaści na Kijów. Jak podkreśla, rosyjskim żołnierzom kończą się zasoby, nie znają terenu, a Ukraińcy mają o wiele większą przewagę i wsparcie.

Kończą się wam amunicja i paliwo. Nie macie pojęcia, dokąd idziecie. Nie znacie terenu. My tu dorastaliśmy. (...) Jeśli dojdziecie do Kijowa, będziecie rozje*ywani przez absolutnie każdego. Każdy Ukrainiec ma broń, koktajle Mołotowa. Nasze lotniska są wypełnione dronami i pociskami, żeby was rozp*erdolić. Za to, że bombardujecie nasze ulice, za to, że strzelacie do naszych kobiet i dzieci.
Poddajcie się, dzieciaki. Nakarmimy was, damy wam wodę. Nikt was nie będzie nękał. W przeciwieństwie do was nie atakujemy nieuzbrojonych ludzi. Jesteśmy dobrymi ludźmi, przyjaznymi. (...) Wrócicie do domów, do matek i rodzin. Inaczej zginiecie po nic i za nic na Ukrainie. Chwała Ukrainie i jej bohaterom - mówi żołnierz.

Apel ukraińskiego żołnierza został opublikowany w niedzielę wieczorem i w kilkanaście godzin został przekazany dalej przez kilka tysięcy osób. Jak na razie Rosjanom nie udało się zdobyć Ukraińskiej stolicy. Podobny przekaz ma do rosyjskich żołnierzy prezydent Zełenski, który poradził im, żeby "poszli do domu i ratowali życie".

---

Plotek.pl jest dla Was i dla Was piszemy o rozrywce. Ale to nie znaczy, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach:

Wszystkie wiadomości na temat wojny w Ukrainie --> https://wiadomosci.gazeta.pl/ukraina

Jak pomóc Ukrainie - pomoc prawna --> https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,28151855,wojna-w-ukrainie-gdzie-uzyskac-pomoc.html

Jak pomóc Ukrainie - pomoc rzeczowa i finansowa --> https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,28148032,ukraina-jak-pomoc-mieszkancom-kraju-juz-trwaja-zbiorki.html

Pomoc dla Przyjaciół z Ukrainy --> https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,28149929,przyjaciele-z-ukrainy-tu-znajdziecie-uzyteczne-kontakty.html

Więcej o: