Pierwszy dzień lata, czyli przesilenie letnie i Noc Kupały. Co oznacza? Astrologia podpowiada

21 czerwca to pierwszy dzień kalendarzowego lata i rozpoczęcie sezonu Raka. Przesilenie letnie przyniesie nam dłuższe dni i krótsze noce. Według pradawnych wierzeń to wyjątkowy moment na połączenie się z uzdrawiającymi mocami Matki Ziemi.

Więcej ciekawych artykułów astrologicznych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Przesilenie letnie to wyjątkowy czas w astrologii. Tego dnia pięć planet ustawi się w jednym rzędzie -Księżyc, Jowisz, Chiron, Mars i Eris. Tak korzystny układ planet zapewni nam dobrą energię i wyjątkową moc twórczą. Kwitnąca wokół nas przyroda działa także stymulująco na ciało i duszę.

Nasi przodkowie tego dnia celebrowali Noc Kupały, która miała zapewnić urodzaj i płodność. Zbierano zioła, które w czasie przesilenia letniego nabierały magicznych mocy i odprawiano rytuały przyciągające miłość. W wielu kulturach i wierzeniach ten wyjątkowy czas związany jest z celebracją życia i odprawianiem pomyślnych obrzędów.

Zobacz wideo Jak szybko schłodzić napoje latem? Mamy na to 3 sposoby

Pracownicy idealni. Sprawdź, jakie znaki zodiaku spełniają te kryteriaPracownicy idealni. Sprawdź, które znaki zodiaku spełniają te kryteria

OGIEŃ

Ogień i woda w kulturze Słowian miały najsilniejsze właściwości magiczne. Ogień łączony jest z oczyszczeniem i namiętnością. Tego dnia nasi przodkowie rozpalali ogniska i celebrowali światłość. W Noc Kupały zakochani przeskakiwali nad płomieniami, mocno trzymając się za ręce. Ta wróżba miała zapewnić pomyślną wspólną przyszłość i życie razem aż do sędziwych lat. 

OBFITOŚĆ

Nowy sezon przynosi obfitość i urodzaj. To także czas świętowania plonów ziemi. Przyroda dookoła jest w pełnym rozkwicie i przekazuje nam swoją życiodajną energię, stymulując nas do działania. Słowiańskie rytuały przesilenia letniego zawsze odbywały się blisko natury i wody z użyciem magicznych ziół. Jest to również początek sezonu wodnego Raka, dlatego warto w ten dzień połączyć się z żywiołem wody. 

Kadr z serialu 'Przyjaciele'Najmilsze znaki zodiaku. Jakie cechy zapewniająim popularność?

SŁOŃCE

Przesilenie letnie to przede wszystkim święto słońca. Noce stają się krótsze, a dni dłuższe. Rozpoczyna się wyjątkowy okres, który potrwa aż do jesieni. Słońce swoją mocą napędza nas do działania. To właśnie słońce i jego wyjątkowa energia czyni ziemię życiodajną planetą, zapewniając obfitość plonów i rozwój przyrody.

Ten dzień warto wykorzystać jako moment przebudzenia i nowy początek. Połączenie Słońca oraz wody związanej z początkiem sezonu Raka daje nam możliwość oczyszczenia energetycznego. To dobry czas na oczyszczenie swojej przestrzeni, pozbycie się niepotrzebnych rzeczy i zrobienie miejsca na nowe. 

Więcej zdjęć w galerii na górze strony.

Zobacz też: Szukasz przyjaciela? Zobacz, które znaki zodiaku są najlepszymi kumplami

Więcej o: