Znaki zodiaku i związki. Co się stanie, jeśli zaczniesz się spotykać z osobą, nad którą czuwają te same gwiazdy?

Przeciwieństwa mogą się przyciągać, ale to na podobieństwach buduje się stałe, zdrowe relacje. Czy w takim razie warto szukać partnera, który ma ten sam zodiaku co my? To zależy!

Więcej ciekawostek na temat astrologii znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Znaki zodiaku bardzo wpływają na to jak zachowujemy się w relacjach miłosnych. Może, zamiast szukać dopasowania z kimś, kto bardzo się od nas różni, warto zacząć budować relacje z osobami, z którymi dzielimy wiele wspólnych cech. Czy warto randkować z osobami urodzonymi pod takim samym układem gwiazd? Tylko niektórym znakom może to wyjść na zdrowie.

Zobacz wideo Horoskop miłosny na cały rok dla ryb

Związki tych samych znaków zodiaku. Czy to się może udać?

Jeśli zastanawiasz się, czy zacząć się spotykać z przedstawicielem tego samego znaku, koniecznie sprawdź, jak będziecie na siebie oddziaływać.

Baran i Baran. Każde idzie swoją drogą

Podobno w dobrych związkach nie patrzy się na siebie, tylko w tym samym kierunku. Dla dwóch Baranow to może być nieosiągalne. Każde z was jest pełne energii, ale tez bardzo skupione na własnych celach. Tym, co was zespoi, może być namiętność, ale szybko może ją ugasić ciągła rywalizacja. Jeśli chcecie, żeby to działało, musicie iść na kompromisy.

Byk i Byk. Związek poza strefą komfortu

Jedną z najważniejszą cechą Byków jest upór. Jeśli razem uprzecie się, że wam się uda, to może działać. Ale to wymaga pracy. Kiedy tylko wasze potrzeby będą sprzeczne, może robić się gorąco. Zastanówcie się, czy jesteście dla tej drugiej osoby gotowi opuścić swoją strefę komfortu.

Bliźnięta i Bliźnięta. Mieszanka wybuchowa

Bliźnięta są pełne sprzeczności. W związku to wszystko będzie działać do kwadratu. Brak stabilności to nie najlepszy fundament dla poważnej relacji, ale przecież bliźnięta zawsze zaskakują - może więc jedno z was postanowi nieco odpuścić szaleństwa, żeby uwić wspólne gniazdko? W takiej relacji każda osoba będzie potrzebować przestrzeni dla siebie. Jeśli nauczycie się słuchać i komunikować swoje potrzeby, będzie dobrze. Ewentualne nieporozumienia wynagrodzi namiętny seks, w którym każde z was będzie miało pole do ekspresji.

Rak i Rak. Szansa na doskonały związek

Raki mają dużą potrzebę ciepła i uwielbiają dbać o swoich bliskich. Dlatego mogą razem stworzyć bardzo zgodną i udaną relację. Jedyny problem, to wysoka wrażliwość, która może powodować zmiany nastrojów. Jeśli poradzicie sobie z tym, to będziecie żyć długo i szczęśliwie.

Lew i Lew. To może być katastrofa

Każdy Lew potrzebuje sporo uwagi. Kiedy dwie osoby o takich dominujących cechach mają razem coś budować, bywa naprawdę trudno. Szybko pojawia się frustracja, jeśli tylko nie czujemy, że partner jest na nas dostatecznie skupiony. Z drugiej strony Lwy są hojne, odważne i pełne pasji. To może was do siebie przyciągać, jednak pamiętajcie, że poprzeczka ustawiona jest wysoko.

Panna i Panna. W dążeniu do perfekcji

Panny są uporządkowane, wolą kierować się logika niż uczuciami, w życiu dążą do perfekcji. Jeśli chcecie stworzyć związek, musicie nieco odpuścić swoje przekonanie, o tym, że zawsze macie racje i dać drugiej osobie przestrzeń do działania po swojemu. Jeśli znajdziecie wspólne cele, to może być wspaniała relacja.

Waga i Waga. Związek oparty na harmonii

W dobrym scenariuszu stworzycie stałą, spokojną relację wypełnioną zrozumieniem i harmonią. Jeśli jednak coś pójdzie nie tak, wszystko może się rozpaść z dnia na dzień. To dążenie do spokoju może spowodować, że będziecie uciekać od problemów, zamiast je rozwiązywać. Dlatego priorytetem w takiej relacji powinna być szczerość i dobra komunikacja.

Skorpion i Skorpion. W poszukiwaniu zaufania

Skorpiony kochają intrygi i długo chowają urazę. Największym wyzwaniem będzie więc zbudowanie wzajemnego zaufania. Jeśli się na to nie zdobędziecie, relacja się rozpadnie, nawet jeśli nie będzie w niej brakować miłości i namiętności.

Strzelec i Strzelec. Jak zachować niezależność?

Związek Strzelców może być pełen przygód i dobrej zabawy. Jednak każda osoba spod tego znaku dąży do wolności i niezależności. Stała relacja może być dla nich ograniczająca. Dlatego ważne, żeby pielęgnować wspólnie ciekawość świata i pamiętać, że związek nie musi was zatrzymywać w drodze do celu. Jeśli dobrze to rozegracie, będziecie razem wzrastać.

Koziorożec i Koziorożec. Praktyczne randkowanie

Koziorożce nie są fanami romantycznych, banalnych gestów. To raczej praktyczne istoty, które nad wszystko cenią konkret i minimalizm. To może oszczędzi wspomnień jak z filmów, ale może spowodować, że wasz związek będzie działać jak dobrze naoliwiona maszyna. Słowo klucz to "partnerstwo".

Wodnik i Wodnik. Miłość czy przyjaźń?

Związek Wodników z pewnością będzie opierać się na głębokim porozumieniu umysłów i wrażliwości na drugą osobę. Trzeba jednak uważać, żeby tak duża intymność nie zamieniła romantycznej relacji w przyjaźń. Dbajcie o pielęgnowanie namiętności!

Ryby i Ryby. Z głowami w chmurach

Będziecie doskonale rozpoznawać swoje uczucia, a komunikacja nie powinna stanowić problemu. Razem możecie jednak za bardzo zabrnąć w chmury, odrywając się od szarej rzeczywistości. We wspólnych marzeniach nie ma nic złego, ale pamiętajcie też o codzienności.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.