To najbardziej dyskryminowane znaki zodiaku. Są skreślane już na starcie. Dlaczego nikt ich nie lubi?

Istnieją dwa znaki zodiaku, które są szczególnie nielubiane. Inni traktują je już na starcie z pewnymi uprzedzeniami. Utarło się, że należą do tych "najgorszych". Które z nich noszą to miano i jaka jest prawda?

Więcej horoskopów i artykułów poświęconych astrologii znajdziecie na stronie głównej Gazeta.pl

Znaki zodiaku często określają czyjeś predyspozycje, mogą wskazywać na pewne cechy charakteru. Kiedy poznajemy drugą osobę, zdarza się, że chcemy wiedzieć spod jakiego jest znaku. Wierzymy, że dzięki temu dowiadujemy się o niej więcej. W końcu każdy z 12 znaków ma przypisany konkretny zestaw cech. Są wśród nich dwa takie, które jednak nie wzbudzają ogólnej sympatii, a wręcz przeciwnie. Spotykają się z negatywnymi reakcjami już na starcie.

Zobacz wideo Horoskop roczny miłosny - Skorpion

To najbardziej dyskryminowane znaki zodiaku. Są skreślane już na starcie

Pierwszym z często dyskryminowanych znaków zodiaku są Bliźnięta. Astrologowie uważają, że żywioł tego znaku (powietrze) jest ściśle powiązane z układem nerwowym. Zodiakalne Bliźnięta często wszystko nadmiernie analizują i nie zawsze idzie to w dobrą stronę. Ich zachowania mogą być odbierane przez innych ludzi nawet jako paranoidalne! Zwłaszcza, jeśli poczują, że ktoś coś przed nimi ukrywa lub są w czymś pomijane. Jak wyjaśnia astrolożka Laura Wilson-Brown dla portalu popsugar.co.uk, w ten sposób mają zniekształcać nieco rzeczywistość. Są skłonne do konfliktów, które prowokują na podstawie własnych wybujałych przemyśleń.

Nie lepiej jest ze Skorpionem. Do tego znaku zodiaku przylgnęła już łatka osoby, która nie odpuszcza i jest humorzasta. Żywiołem jest woda powiązana z układem rozrodczym - co oznacza, że Skorpiony są często pociągające. Są to także tajemnicze, a nawet wręcz mroczne osoby, które przyciągają innych. Towarzyszą im zbyt intensywne emocje, mogą także popadać w obsesję na jakiś temat. Nie znoszą kłamstwa, lecz w stosunku do bliskich są dość zaborcze. Mogą zrażać do siebie innych. Dlaczego te dwa znaki są źle odbierane?

Myślę, że główny powód, dla którego Bliźnięta i Skorpiony są nieco dyskryminowane w porównaniu z innymi znakami są związane z nimi stereotypy. Na tle reszty wydają się one niezwykle ekstremalne. O wielu znakach można powiedzieć, że mają łagodne usposobienie, są ugodowe i spokojne. W porównaniu z nimi Bliźnięta i Skorpiony wywołują zupełnie inne wrażenie. Często, gdy mówią o swoich znakach zodiaku, inni wydają się szczerze przerażeni i spodziewają się, że ich rozmówcy zaraz zrobią coś szalonego - powiedziała astrolożka Laura Wilson-Brown.

Jednak ekspertka uspokaja, że znaki zodiaku to zaledwie niewielka część ludzkiej osobowości. Nie należy więc traktować tego bardzo dosłownie i obawiać się w kontaktach ze Skorpionem i Bliźniętami.

Więcej o:
Copyright © Agora SA