Kożuchowska dla roli stała się dresiarą, Koterski przytył 17 kilo. A Warnke? Ogoliła głowę i film nie powstał

Katarzyna Warnke ogoliła głowę na łyso, kiedy miała zagrać zawodniczkę MMA. Film z jej udziałem nigdy nie powstał. Piotr Głowacki i Michał Koterski dla swoich ról przytyli po 16 i 17 kilogramów. Które jeszcze polskie gwiazdy przeszły metamorfozę, aby wcielić się w postać w filmie?

50 Cent przygotowując się do roli w filmie "All Things Fall Apart" schudł 25 kg w zaledwie dziewięć tygodni. Renée Zellweger do roli Bridget Jones przytyła z kolei 15 kilogramów. Jednak nie tylko hollywoodzkie sławy potrafią poświęcić swój wygląd (a nawet zdrowie), aby zagrać w wymarzonym filmie.

Zobacz wideo Katarzyna Warnke nietypowo o Oscarach

Piotr Głowacki schudł 16 kilogramów do roli

Piotr Głowacki - znany m.in. z takich filmów jak "Bogowie", "Planeta Singli" czy "Dom zły" - musiał zdobyć się na spore poświęcenie, aby przygotować się do roli w filmie "Mistrz". Aktor do roli pięściarza z Auschwitz - Tadeusza "Teddy'ego" Pietrzykowskiego - schudł 16 kilogramów w zaledwie 14 miesięcy. Jak osiągnął cel? Odpowiednia dieta nieprzekraczająca określonej liczby kalorii i treningi pięściarskie ze specjalistą.

Piotr Głowacki schudł 16 kilogramów do roliPiotr Głowacki schudł 16 kilogramów do roli Piotr Głowacki schudł 16 kilogramów do roli, fot. Mistrz Youtube

Maria Dębska przytyła dziewięć kilogramów, aby stać się Kaliną Jędrusik

Maria Dębska do roli Kaliny Jędrusik przytyła dziewięć kilogramów. - Jadłam bardzo dużo i robiłam masę na siłowni, bo musiałam być klepsydrą - mówiła siedząc na kanapie u Kuby Wojewódzkiego. Choć na początku spożywała wyłącznie zdrową żywność, kiedy zbliżał się moment wejścia na plan, zaczęła jeść fast-foody, słodycze, a dzień kończyć... butelką wina.

Michał Koterski dla roli Edwarda Gierka przytył 17 kilogramów

Michał Koterski wcielił się w rolę Edwarda Gierka. "Przede mną najtrudniejsze wyzwanie aktorskie w mojej dotychczasowej karierze! Przedstawiam wam pierwszego sekretarza KC PZPR, towarzysza Edwarda Gierka. Ale to nie koniec niespodzianek, moją żonę Stanisławę Gierek zagra jedyna, niepowtarzalna Małgorzata Kożuchowska" - zapowiadał film Michał Koterski. Do roli przytył aż 17 kg. Efekty? Zobaczcie w naszej galerii u góry strony.

Mateusz Damięcki wcielił się w kibola

Rola w "Furiozie" była najbardziej charakterystyczną w karierze Mateusza Damięckiego. Golden, postać grana przez artystę, to napakowany, wytatuowany "kibol". Aby zagrać w produkcji Olenckiego, Damięcki musiał popracować nad swoją sylwetką oraz przejść na restrykcyjną dietę. Efekty powalają.

Michał DamięckiMichał Damięcki Michał Damięcki, fot. Furioza Zwiastun Youtube

Katarzyna Warnke ogoliła głowę do filmu, który nie powstał

Katarzyna Warnke ogoliła się na łyso dla roli. Sęk w tym, że... ostatecznie jej nie zagrała. Miała wcielić się w zawodniczkę MMA i jak twierdzi - dużo temu poświęciła. "Once upon a time... miałam zagrać zawodniczkę MMA. Dużo poświęciłam pracy, wylałam potu na treningach, ale zdjęcia przerwano" - pisała z nutką żalu na Instagramie. Zdjęcie Warnke z tamtego czasu znajdziecie w naszej galerii u góry strony.

Małgorzata Kożuchowska jako dresiara u Vegi

Jeśli ktoś wciąż utożsamia Małgorzatę Kożuchowską z rolą Hanki Mostowiak w "M jak miłość", to powinien zobaczyć film "Plagi Breslau" Patryka Vegi. Aktorka dla roli zmieniła fryzurę, ubiór, sposób mówienia i chodzenia. Wcieliła się w postać Heleny Rudaś - osiedlowej dresiary z irokezem na głowie. Zdjęcie znajdziecie w galerii u góry strony.

Która metamorfoza robi największe wrażenie?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.