Maria Dębska

Maria Dębska

Maria Dębska to polska aktorka, córka reżyserki Kingi Dębskiej. Wystąpiła w takich filmach jak "Moje córki krowy" czy "Cicha noc".

Imię i nazwisko: Maria Dębska
Data urodzenia: 22 maja 1991
Miejsce urodzenia: Warszawa
Zawód: aktorka
Wzrost: 168 cm

Maria Dębska - kariera

Maria Dębska ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Filmową, Telewizyjną i Teatralną im. Leona Schillera w Łodzi. Otrzymała nagrodę Grand Prix oraz Nagrodę Publiczności za rolę w "Marii Stuart" w reżyserii Grzegorza Wiśniewskiego na 34. Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi. Wyróżniono ją również na Międzynarodowym Festiwalu Szkół Teatralnych w Brnie. Otrzymała też łódzką nagrodę za najlepszy debiut aktorski w sezonie 2015-2016.

Maria Dębska karierę aktorską rozpoczęła od pojedynczych odcinków w serialach "M jak miłość", "Ojciec Mateusz" i "Komisarz Alex". Od 2014 roku występuje w serialu "Barwy szczęścia", gdzie gra Jagę. Karierę filmową zaczęła w 2015 roku. Zagrała m.in. w filmie Kingi Dębskiej "Moje córki krowy", w filmie Piotra Domalewskiego "Cicha noc". Współpracuje z Teatrem Polskim im. Arnolda Szyfmana w Warszawie. Ostatnio można ją zobaczyć w miniserialu HBO "Ślepnąc od Świateł", w serialu "W rytmie serca" oraz w "Wojennych dziewczynach".

Maria Dębska - życie prywatne

Maria Dębska prywatnie związana jest z Marcinem Bosakiem, z którym spotyka się od 2017 roku.

maria dębska

Więcej o:

maria dębska

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.