Witherspoon od lat wybiera ten sam koktajl, Aniston stosuje post przerywany. Kidman figurę zawdzięcza diecie Mayo

Aby utrzymać smukłą sylwetkę, gwiazdy stosują różne diety. Sprawdzamy, co jedzą, a czego starają się unikać najsłynniejsze aktorki Hollywood.

Reese Witherspoon, Jessica Alba, Nicole Kidman, Jennifer Aniston i Cameron Diaz wyglądają fantastycznie i mogą pochwalić się pięknymi figurami. Postanowiliśmy bliżej przyjrzeć się ich dietom i poznać, w czym tkwi sekret ich smukłych sylwetek. Każda z nich ma pewne przyzwyczajenia, których przestrzega od lat. 

Zobacz wideo Maryla Rodowicz zarzeka się, że zna wszystkie diety świata, ale z żadnej nie jest zadowolona

Reese Witherspoon

W utrzymaniu szczupłej sylwetki pomaga Reese Witherspoon dietetyczka gwiazd Kimberly Snyder. To właśnie ona zaleciła aktorce poranne spożywanie odżywczego napoju. Zielone smoothie, w skład którego wchodzą: trzy porcje zielonych liściastych warzyw jest jej pierwszym posiłkiem. Następnie Witherspoon pije kawę. W rozmowie z magazynem "Express" gwiazda podkreśliła, że jej dieta nie ma na celu zrzucenie nadprogramowych kilogramów. 

Plan zalecony przez dietetyczkę ma celu uspokoić umysł i ciało oraz podnieść odporność.

Witherspoon spożywa regularne posiłki. Je częściej, ale mniejsze porcje - dzięki temu nie czuje głodu, a przemiany metaboliczne zachodzą szybciej. Aktorka chętnie do swoich potraw dodaje także ostre przyprawy. 

Reese WitherspoonReese Witherspoon Screen: Instagram/@reesewitherspoon

Jennifer Aniston 

Z kolei sposobem Jennifer Aniston na utrzymanie prawidłowej wagi jest post przerywany. Metoda polega na zastosowaniu prostej zasady, dotyczącej jedzenia. Mianowicie, w ciągu doby wyznaczamy sobie przedział czasowy, kiedy możemy jeść oraz odpowiednio długą przerwę pomiędzy ostatnim a pierwszym posiłkiem następnego dnia. Aniston stosuje się do zasady 16:8, która oznacza, że post pomiędzy kolacją a śniadaniem wynosi szesnaście godzin. Oczywiście nie jest to jedyny warunek diety. Aktorka podczas "okienka żywieniowego", które trwa osiem godzin, spożywa jak najmniej przetworzoną żywność, unika też fast foodów, cukru oraz zbyt dużej ilości soli. Ważne jest również, aby jeść regularnie.

Jennifer AnistonJennifer Aniston Screen: Instagram/@jenniferaniston

Jessica Alba 

Jessica Alba wybiera lekkie posiłki, przeważnie przygotowane ze świeżych warzyw. Na co dzień stara się przestrzegać zasad zdrowego odżywiania. Czasami jednak pozwala sobie na ulubione cheat meale. Alba nie jest zwolenniczką restrykcyjnych diet. Aktorka uważa, że najważniejsza jest świadomość, co jest dobre dla ciała. Stara się zwracać uwagę, które produkty jej służą, a co powinna wyłączyć z menu. 

Każdy z nas ma trochę inny metabolizm. Moja przyjaciółka jest wegetarianką, ale je dużo węglowodanów i wygląda przy tym świetnie. Gdybym jadła tak jak ona, nie zmieściłabym się w żadne ze swoich ubrań - powiedziała w rozmowie z magazynem "Women's Health".

Jessica Alba Jessica Alba  Screen: Instagram/@jessicaalba

Nicole Kidman 

Nicole Kidman od kilku lat jest wierna diecie jajecznej, inaczej zwanej dietą Kliniki Mayo. Oprócz wcześniej wymienionych jajek aktorka unika soli, cukru, roślin strączkowych, alkoholu, tłustych mięs, napojów gazowanych, słodyczy, soków owocowych, ziemniaków i produktów zawierających konserwanty. 

Nicole KidmanNicole Kidman instagram.com/ nicolekidman

Cameron Diaz

Cameron Diaz od wielu lat przestrzega diety w stylu śródziemnomorskim, choć pozwala sobie na odstępstwa od codziennego jadłospisu. Nie boi się postawić na różnorodność i eksperymentować ze smakami, podkręcając w ten sposób metabolizm. 

Cameron DiazCameron Diaz Screen: Instagram/@camerondiaz

Więcej o:
Copyright © Agora SA