Reese Witherspoon

Reese Witherspoon

Reese Witherspoon to amerykańska aktorka filmowa i teatralna. W 2006 roku została uhonorowana Oscarem za rolę w filmie "Spacer po linie". Znana jest z roli słodkiej blondynki, w którą wcielała się w dwóch częściach filmu "Legalna blondynka".


Imię i nazwisko: Laura Keanne Reese Witherspoon Data urodzenia: 22 marca 1976r.
Miejsce urodzenia: Luizjana, Stany Zjednoczone
Rodzina: mąż Jim, córka Ava, syn Deacon, syn Tennessee
Instagram: @reesewitherspoon
Facebook: facebook.com/ReeseWitherspoon

Reese Witherspoon - początki kariery

Reese Witherspoon przyszła na świat w 1976 roku w Stanach Zjednoczonych. Od dziecka oswajała się ze światem show-biznesu. Pracowała jako modelka dziecięca. W 1989 roku podłożyła głos pod jedną z postaci w serialu "Simpsonowie".
Debiut przed kamerą Reese Witherspoon zaliczyła w 1991 roku. Zagrała niewielką rolę w filmie "Dziki kwiat". W tym samym roku pracowała również przy produkcji "Człowiek z księżyca".
W 1993 roku Reese wcieliła się w rolę Cassie Robins w produkcji "Desperate Choices: To Save My Child". Kolejne lata przyniosły jej role w filmach "Powrót nad Brazos", "Jack Niedźwiadek", "W sercu Afryki", "Cholerny świat", "Lęk", "Spojrzenie mordercy".

Reese Witherspoon - rozwój kariery

W 1998 roku kariera Reese Witherspoon nabrała tempa. Zaczęła grać w głośnych produkcjach filmowych, m.in. w "Półmrok", "Spisek doskonały", "American Psycho" czy "Wybory".
W 2001 roku Reese Witherspoon wcieliła się w postać tytułowej postaci w filmie "Legalna blondynka" oraz dwa lata później w jego kontynuacji. W 2004 roku Reese otrzymała angaż do głośnej produkcji "Vanity Fair. Targowisko próżności".
Rok 2005 przyniósł Witherspoon rolę June Carter w filmie "Spacer po linie". Została za nią uhonorowana nagrodą Amerykańskiej Akademii Filmowej - Oscarem. Reese Witherspoon zaczęła się zaliczać do pierwszoligowych aktorek Hollywood, a propozycje ról spływały od najlepszych reżyserów.

Zobacz także:

Jim Toth - Ryan Phillippe - Ava Elizabeth Phillippe

reese witherspoon

Więcej o:

reese witherspoon