Sprawa Madeleine McCann trwa już lata. Niektórzy twierdzą, że nigdy nie istniała, inni mówią, że ją odnaleziono

Madeleine McCann zaginęła w 2007 roku, gdy przebywała z rodzicami w ośrodku wypoczynkowym Mark Warner w Algarve w Portugalii. Przez lata powstało wiele teorii na temat tego, co mogło stać się tej nocy. Niektórzy uważają nawet, że... dziewczynka nigdy nie istniała.

O sprawie Madeleine McCann znów zrobiło się głośno, za sprawą Polki, Julii Faustyny, która uważa, że to właśnie ona jest zaginioną. Sprawa zaszła tak daleko, że rodzice Madeleine, Garry i Kate McCann, chcą wykonać testy DNA. Pojawia się jednak wiele nieścisłości w sprawie, przez co policja nie do końca wierzy w tę teorię. Śledczy przez lata próbują rozwiązać tę sprawę, jednak bez skutku. Oto najpopularniejsze teorie, jakie powstały wokół zaginięcia Madeleine McCann. Niektóre zostały odrzucone przez policję.

Zobacz wideo Najgłośniejsze zaginięcia w Polsce. Nie wszystkie zostały wyjaśnione

Madeleine McCann została porwana, bo przestraszyli się jej włamywacze

Jak zeznali rodzice McCann, zostawili córkę w pokoju hotelowym około godziny 19:30 czasu lokalnego i wybrali się na kolację z przyjaciółmi. Matka dziewczynki około 22 postanowiła zajrzeć do pokoju. Wówczas zastała puste łóżko i otwarte okno. Jedna z teorii głosi, że porwanie McCann nie zostało zaplanowane, a porwali ją włamywacze, którzy nie spodziewali się dziewczynki w pokoju hotelowym. Mieli porwać ją ze strachu. W 2014 roku przesłuchano czterech podejrzanych, jednak policja odrzuciła tę teorię. Uznano, że gdyby porwanie było przypadkowe, z pewnością włamywacze popełniliby jakieś błędy i zostawili ślady.

 

Madeleine McCann padła ofiarą handlarzy dziećmi

Wiele osób wierzyło w wersję, że dziewczynka została porwana przez handlarzy dziećmi. W 2007 roku prywatni detektywi twierdzili, że odkryli dowody na to, iż w czasie porwania w Praia da Luz, miejscu, gdzie przebywała Madeleine z rodzicami, działały osoby zajmujące się handlem ludźmi. Uważali, że dziewczynka mogła zostać "ukryta i przekazana handlarzowi dziećmi dwa dni po zaginięciu i wywieziona do Maroka". Podejrzanym o jej porwanie i zabójstwo był Christian Brueckner, Niemiec, który dopuścił się wielu przestępstw seksualnych. Widziano go w pobliżu kurortu, w którym wypoczywali rodzice Madeleine z córką, doskonale znał także to miejsce. W filmie dokumentalnym na temat zaginięcia "Kto porwał Madeleine McCann" mężczyzna twierdził, że ma dowody na to, iż znajdował się w innym miejscu w chwili zniknięcia dziewczynki.

Przełom w sprawie Madeleine McCann. Jest dowód łączący podejrzanego ze sprawąPrzełom w sprawie Madeleine McCann. Jest dowód łączący podejrzanego ze sprawą Fot. Agencja Wyborcza.pl

Madeleine McCann uciekła z hotelu i miała wypadek

Według jednej z teorii Madeleine po prostu obudziła się i postanowiła wyjść, aby poszukać rodziców. Mogła sama otworzyć drzwi na patio i bramę ogrodową, aby opuścić teren hotelu. Wówczas mogła zejść ze wzgórza i wpaść do studni, których było wiele w okolicy. Mogła również zostać potrącona przez samochód.

 

W zaginięcie Madeleine McCann zamieszani są jej rodzice?

Kate i Gerry McCann od początku byli podejrzanymi w sprawie. Mieli upozorować porwanie córki po tym, jak zmarła w wyniku nieszczęśliwego wypadku. Hipotezę miały potwierdzać psy tropiące, które specjalnie sprowadzono z Wielkiej Brytanii. Wyczuły one zapach zwłok i krwi w mieszkaniu, w którym zakwaterowana była rodzina podczas pobytu w Praia de Luz, a także wskazały na ślady w wypożyczonym aucie przez rodziców po zaginięciu córki. 

Rodzice Madeleine oskarżyli nawet detektywa Gonçalo Amarala, który kierował poszukiwaniami dziewczynki, o zniesławienie po tym, jak m.in. w swojej książce twierdził, że są zamieszani w zaginięcie.

Madeleine McCannMadeleine McCann East News

Madeleine McCann już została odnaleziona

Na temat zaginięcia dziewczynki krąży także wiele teorii spiskowych. Jedną z nich jest ta, że Madeleine odnaleziono żywą wiele lat temu. Powodem, dla którego rzekomo nie podano ten informacji w mediach, jest ochrona prywatności rodziny. Sprawa była tak głośna, że z pewnością dziewczynka i jej rodzice nie zaznaliby spokoju przez jakiś czas. Nie ma jednak żadnych dowodów na poparcie tej teorii.

Madeleine McCann nigdy nie istniała

Niektórzy twierdzą, że Madeleine McCann nigdy nie istniała, a jej zaginięcie zostało wymyślone przez rząd brytyjski. Wszystko po to, aby odwrócić uwagę od innych wiadomości, które mogłyby nie spodobać się obywatelom. Istnieje teoria, że rodzice Madeleine są dobrze opłacanymi aktorami. Raczej trudno w to uwierzyć, jednak istnieją zwolennicy takiej tezy.

 

Madeleine McCann została porwana przez bezdzietną parę

Istnieje także teoria, według której Madeleine McCann została porwana przez parę, która nie mogła mieć dzieci. Niektórzy twierdzą, że zrobił to porywacz na ich zamówienie, po tym, jak pojawiły się doniesienia o podejrzanie wyglądających mężczyznach, którzy kręcili się po ośrodku w dniu zaginięcia McCann. Inni uważają, że para mogła sama wypatrzyć dziewczynkę i ją porwać.

 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.