Ci piłkarze pojawili się w kadrze i zniknęli. Tytoń był bohaterem narodowym, a Cionek strzelił pamiętnego samobója

Sprawdziliśmy, co słychać u byłych reprezentantów Polski w piłce nożnej. Kiedyś ich nazwiska skandowała cała Polska. A jak jest teraz?

Aktualnych gwiazd polskiej reprezentacji w piłce nożnej nie trzeba nikomu przedstawiać. Media rozpisują się o kolejnych osiągnięciach Roberta Lewandowskiego, Wojciecha Szczęsnego, Grzegorza Krychowiaka, Kamila Glika czy Arkadiusza Milika. A czy pamiętacie innych piłkarzy biało-czeronych, którzy grali w reprezentacji?

Zobacz wideo Dlaczego piłkarze tak dużo zarabiają?

Robert Lewandowski, Cristiano RonaldoPiłkarze na starych zdjęciach. Niektórych trudno rozpoznać

Roger Guerreiro

Roger Guerreiro pochodzi z Brazylii, urodził się w Sao Paulo. W 2008 roku otrzymał polskie obywatelstwo. W tym samym roku dołączył do polskiej reprezentacji. Grał w niej do 2011 roku.

Roger GuerreiroRoger Guerreiro Fot. Kuba Atys / Agencja Wyborcza.pl

Guerreiro stał się bohaterem narodowym. Jako jedyny strzelił dla Polski bramkę podczas Euro 2008, w meczu z Austrią. To o nim mówił wówczas Lech Kaczyński, przekręcając przy okazji nazwisko piłkarza. Guerreiro został wszak przemianowany na "Pereirę (a Artur Boruc został nazwany Arturem "Borubarem").

 

Roger Guerreiro jest aktywny na Instagramie. Kibicował także polskiej reprezentacji podczas mistrzostw świata w Katarze.

 

W jego mediach społecznościowych nie brak też zdjęć z boiska. Sportowiec publikuje także kadry z rodziną. Ma piękną ukochaną i dwoje dzieci.

 

Przemysław Tytoń

Przemysław TytońPrzemysław Tytoń Fot. Małgorzata Kujawka / Agencja Wyborcza.pl

Przemysław Tytoń został powołany do reprezentacji Polski przez Franciszka Smudę w 2010 roku. Grał dla biało-czerwonych do 2016 roku. Podczas mistrzostw Europy, w meczu Polski z Grecją w 2012 roku wszedł na boisku za Wojciecha Szczęsnego, który otrzymał czerwoną kartkę. Tytoń obronił wówczas rzut karny wykonywany przez Jorgosa Karangunisa. To właśnie ten moment zapadł w pamięci Polaków.

Obecnie Tytoń  gra na pozycji bramkarza w holenderskim klubie FC Twente. Nie jest zbyt aktywny w mediach społecznościowych, ale ma konto na Instagramie. 

 

Kibicował polskiej kadrze podczas mistrzostw świata w Katarze. Rozgrywki sprawiły, że wrócił pamięcią do czasów, kiedy sam grał w reprezentacji. 

 

Bartosz Kapustka

Bartosz Kapustka przygodę z reprezentacją Polski rozpoczął w 2015 roku. O jego debiucie było naprawdę głośno. Młodziutki piłkarz w meczu z Gibraltarem strzelił swojego debiutanckiego gola dla biało-czerwonych w 73. minucie. Prawdziwą furorę zrobił jednak w 2016 roku, kiedy podczas mistrzostwa Europy we Francji, po meczu Polski z Irlandią Północną został okrzyknięty jednym z najlepszych zawodników na boisku. 

Bartosz KapustkaBartosz Kapustka Fot. Kuba Atys / Agencja Wyborcza.pl

Obecnie piłkarz gra w Legii Warszawa na pozycji pomocnika.

 

Rafał Kurzawa 

Rafał KurzawaRafał Kurzawa Fot. Kuba Atys / Agencja Wyborcza.pl

Kariera Rafała Kurzawy w reprezentacji Polski nie trwała długo. Został powołany w 2017 roku i zagrał wówczas w towarzyskim spotkaniu Polski z Meksykiem, wchodząc na boisko dopiero w 83. minucie. Rok później zagrał w meczu z Nigerią. W 2018 pojechał na mistrzostwa świata do Rosji. Obecnie gra w Pogoni Szczecin.

Thiago Cionek

Thiago CionekThiago Cionek Fot. Kuba Atys / Agencja Wyborcza.pl

Thiago Cionek jest Brazylijczykiem, pochodzi z miasta Kurytyba. Grał w barwach biało-czerwonych w latach 2014-2018 i został powołany przez Adama Nawałkę. Chciał grać w polskiej reprezentacji już w 2010 roku, czyli jeszcze przed tym, nim otrzymał polskie obywatelstwo. W 2018 roku był na ustach wszystkich, ponieważ na mistrzostwach świata, podczas meczu z Senegalem strzelił gola samobójczego. 

 

Obecnie Cionek gra w klubie Urbs Sportiva Reggina 1914.

 

Tymoteusz Puchacz

Tymoteusz PuchaczTymoteusz Puchacz Fot. Piotr Skórnicki / Agencja Wyborcza.pl

Tymoteusz Puchacz zadebiutował w reprezentacji Polski w meczu towarzyskim z Rosją w 2021 roku. 

Obecnie gra na pozycji pomocnika w niemieckim klubie Union Berlin. Ostatnio media rozpisują się nie o jego sukcesach sportowych, ale dlatego, że ma spotykać się Julią Wieniawą. 

Więcej o: