"Kogel-mogel" miał premierę 34 lata temu. Jak potoczyły się losy aktorów po filmie?

Fani filmu "Kogel-mogel" mają powody do radości. W kinach właśnie pojawiła się czwarta część kultowej serii, która pierwszy raz trafiła na ekrany 30 lat temu. Jak potoczyły się losy aktorów?

Więcej na temat premier kinowych na stronie głównej Gazeta.pl

4 stycznia uroczystą premierę miał film "Koniec świata, czyli kogel-mogel 4". Jest to kolejna część serii filmów o rodzinach Solskich i Wolańskich. Od czasu premiery pierwszej części sagi minęły niemal 34 lata. Mimo upływu czasu "Kogel-mogel" z 1988 roku nadal cieszy się ogromną sympatią widzów, a niektóre teksty, jak: "Marian, tu jest jakby luksusowo", stały się kultowe i trafiły do języka potocznego Polaków. Nie brakuje też memów z kadrami z ponadtrzydziestoletniej produkcji. Widzowie pokochali również barwnych bohaterów, a także aktorów, którzy się w nich wcielili. Sprawdzamy, co słychać u części obsady. 

Zobacz wideo "Koniec świata, czyli Kogel Mogel 4". Kultowa komedia powraca [ZWIASTUN]

Grażyna Błęcka-Kolska

Błęcka-Kolska GrażynaBłęcka-Kolska Grażyna KAPiF.pl / KAPiF.pl

Grażyna Błęcka-Kolska wcieliła się w główną bohaterkę filmu, buntowniczą Kasię, która ucieka ze wsi do miasta, by móc iść na studia, zamiast wychodzić za mąż za kawalera, którego wybrali dla niej rodzice.  Aktorka zagrała w "Koniec świata, czyli kogel-mogel 4" i pojawiła się na premierze filmu. W ostatnich latach widzowie często mogli zobaczyć ją na dużym i małym ekranie. Zagrała bowiem w takich filmach, jak "Ułaskawienie", "Republika dzieci" oraz "Miszmasz, czyli kogel-mogel 3", a także w serialach "W rytmie serca" oraz "Kruk. Czorny woron nie śpi". 

Aktorka w lipcu 2014 roku spowodowała wypadek samochodowy, w wyniku którego zmarła jej jedyna córka, 23-letnia Zuzanna. Skazano ją za to na pół roku więzienia w zawieszeniu na dwa lata. Po tej tragedii Błęcka-Kolska wycofała się z życia publicznego. Później założyła fundację Fabryka Sensu, której celem jest zbieranie funduszy na stypendia dla młodych ludzi. W ten sposób aktorka stara się pomóc w rozwijaniu talentów, a także upamiętniać córkę. 

Moja znajoma zaproponowała, żebym wyrzuciła rzeczy córki, bo to mi pomoże. Przecież nie da się wyrzucić swoich 23 lat bycia matką... Zuzia była, jest i będzie dla mnie najważniejsza. (...) Spokoju nie ma i nie będzie. Jest poczucie winy, straszna tęsknota... Trafiłam na dobrego psychologa, bardzo mi pomaga. Dla mnie priorytetem jest teraz fundacja, jak mantrę powtarzam, że musimy zbierać pieniądze na stypendium. Może wtedy przyjdzie mała radość - mówiła w 2016 roku w wywiadzie dla "Zwierciadła".

Ewa Kasprzyk

Ewa KasprzykEwa Kasprzyk KAPiF.pl / KAPiF.pl

Ewa Kasprzyk w serii filmów "Kogel-mogel" wcieliła się w podejrzliwą i nieco szaloną panią Wolańską. Widzowie pokochali tę postać za manieryczny język i ekspresję. Kasprzyk również zagrała w najnowszej produkcji reżyserki Anny Wieczur-Bluszcz. 

Aktorka może pochwalić się imponującą filmografią. Tylko w 2021 roku zagrała w sześciu produkcjach. I tak mogliśmy ją zobaczyć m.in. w takich serialach, jak; "Przyjaciółki", "M jak miłość". "Komisarz mama". Niebawem na ekrany kin trafią "Chłopi" w reżyserii Doroty Kobielak, gdzie Kasprzyk wcieli się w Dominikową, matkę Jagny. Aktorka gra też na deskach Teatru Dramatycznego. 

 

W 2021 roku wystąpiła z ukochanym, Michałem Kozerskim, w show TVN-u "Power Couple". Plotkowano, że para wzięła nawet cichy ślub. 

Zdzisław Wardejn

Zdzisław WardejnZdzisław Wardejn KAPiF.pl / KAPiF.pl

Zdzisław Wardejn także pojawił się na premierze czwartej części filmu. W produkcji w reżyserii Romana Załuskiego zagrał docenta Mariana Wolańskiego, który był pod pantoflem żony. Zdzisław Wardejn jest przede wszystkim aktorem teatralnym. Widzowie mogą podziwiać jego grę aktorką na deskach Teatru Dramatycznego, Teatru Polskiego im. Arnolda Szyfmana w Warszawie czy Teatru Imka. W 2021 roku wystąpił też w "Na dobre i złe" oraz filmach "Miasto" oraz "Koniec świata, czyli kogel-mogel 4". Aktor rzadko pojawia się na imprezach branżowych. Nie udziela się też w mediach społecznościowych. 

Jerzy Rogalski

Jerzy RogalskiJerzy Rogalski Fot. Anna Masłowska/ Kapif

Jerzy Rogalski w produkcji z 1988 roku wcielił się w narzeczonego głównej bohaterki - Stanisława Kolasę, którego Kasia zostawiła przed ślubem, odrzucając małżeństwo z rozsądku, które zaplanowali dla niej rodzice. Utalentowany aktor na przestrzeni ostatnich lat grał wiele. Szersza publiczność widziała go w takich filmach, jak: "Pan T.", "Banksterzy" czy "Ceremonia". Wystąpił również w "Miszmasz, czyli kogel-mogel 3". Niestety, nie zobaczymy go w najnowszej części filmu.

Anna Milewska 

Anna MilewskaAnna Milewska KAPIF

Anna Milewska jest nie tylko aktorką, ale także poetką. W filmie "Kogel-mogel" zagrała epizod - matkę Pawła, a więc teściową głównej bohaterki. Milewska może poszczycić się obszerną filmografią. Polacy pamiętają ją dzięki rolom w "Konopielce", "Szaleństwach panny Ewy", "Lalce" czy w "Złotopolskich". 90-letnia artystka obecnie jest na emeryturze. W 2019 roku grała jeszcze epizodycznie w "M jak miłość". Kilka lat wcześniej wystąpiła w serialu "Blondynka".

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.