Marek Kondrat debiutował na ekranie, gdy miał 11 lat. Drew Barrymore jako niemowlę. A DiCaprio? Sława tych gwiazd nie mija

Zostali gwiazdami w dzieciństwie i są nimi do dziś. Udowadniają, że kariera może trwać dłużej niż "pięć minut". Jak zmieniali się idole nastolatków? Marek Kondrat debiutował na ekranie... 60 lat temu. Był uroczym chłopcem z burzą loków.

Więcej newsów o metamorfozach celebrytów możecie znaleźć w naszym boksie na gazeta.pl.

Mija 60 lat od premiery polskiego filmu kostiumowego "Historia żółtej ciżemki". Główną rolę zagrał w nim jedenastoletni Marek Kondrat. To świetna okazja, by przypomnieć życiorysy aktorów, którzy przygodę z kinem lub telewizją zaczynali w bardzo młodym wieku. Kariery niektórych z nich przetrwały do dziś. 

Marek Kondrat

Bujna, brązowa czupryna to znak charakterystyczny uroczego chłopca, który wcielił się w żądnego przygód Wawrzka. Angaż w produkcji, która zdobyła serca młodzieży, był ekranowym debiutem Marka Kondrata. Dziś już możemy ocenić, że niezwykle udanym. Rola ta nakierowała początkującego artystę na odpowiednią drogę zawodową. 

Marek KondratMarek Kondrat screen Youtube/ 'Historia żółtej ciżemki', Agencja Wyborcza.pl

Kondrat ukończył PWST w Warszawie, współpracował z legendarnymi reżyserami i zagrał w kultowych filmach, których tytuły można by wymieniać godzinami. Mimo tego, że w 2007 roku ogłosił zakończenie kariery, nadal uznawany jest za jednego z najlepszych współczesnych aktorów.

Jodie Foster

Dowodem na to, że pracować można niemal od chwili narodzin, jest historia Jodie Foster. Po raz pierwszy wystąpiła przed kamerą, gdy miała zaledwie... dwa lata. Karierę rozpoczęła dzięki matce, która w udziale córki w reklamach widziała szansę na dodatkowy zarobek i podreperowanie rodzinnego budżetu. Reżyserzy szybko dostrzegli talent dziewczynki. Mała Jodie zagrała w kilku serialach telewizyjnych i produkcjach dla dzieci. W wieku 13 lat otrzymała wielkie wyróżnienie, które zmieniło jej życie — miała możliwość, by współpracować na planie "Taksówkarza" z samym Robertem De Niro. Aktorka przed 30. rokiem życia zdobyła dwa Oscary. Co ciekawe, jest naturszczykiem i nigdy nie pobierała nauk w dziedzinie aktorskiej. 

Jodie FosterJodie Foster East News

Drew Barrymore

Choć to może wydawać się nieprawdopodobne, Drew Barrymore zadebiutowała w telewizji jeszcze wcześniej niż Jodie Foster, bo jako jedenastomiesięczne niemowlę. Od najmłodszych lat była skazana na karierę filmową. Aktorstwem trudniła się prawie cała jej rodzina: ojciec, babka, dziadek oraz pradziadek. Dorastała w West Hollywood, a plan zdjęciowy i obecność kamer to od narodzin gwiazdy jej naturalne środowisko.

Drew BarrymoreDrew Barrymore East News

Zobacz wideo Największe metamorfozy gwiazd. Niektóre celebrytki zmieniły się nie do poznania

Mateusz Damięcki

Podobnym życiorysem może pochwalić się Mateusz Damięcki, który pochodzi z wielopokoleniowej rodziny aktorskiej. 

W wieku 10 lat miałem mnóstwo energii, korzystałem z dzieciństwa. Brakowało mi jednak jakichś emocji, potrzebowałem czegoś więcej. Kazałem więc ojcu zawieźć się na casting i nie pozwoliłem mu wejść ze sobą na salę. To był taki aktorski sos, w którym się wychowywałem, w którym całe dzieciństwo się gotowałem — mówił po latach w wywiadzie dla Programu Czwartego Polskiego Radia.

Mateusz DamięckiMateusz Damięcki screen Youtube/ TVP Historia, KAPiF

Leonardo DiCaprio

Leonardo DiCaprio, gdy po raz pierwszy pojawił się na profesjonalnym planie zdjęciowym filmu, był nieco starszy od wspomnianego wyżej kolegi po fachu. W wieku 15 lat zagrał rolę w serialu "Parenthood", ale przygodę z aktorstwem rozpoczął o wiele wcześniej, pojawiając się w reklamach. Płynie w nim artystyczna krew, a zamiłowanie do sztuki odziedziczył po ojcu. Wystarczyło kilka kreacji aktorskich, by DiCaprio już jako nastolatek został okrzyknięty jednym z największych talentów w historii kina.

Leonardo DiCaprioLeonardo DiCaprio East News

Scarlett Johansson

Scarlett Johansson swoją medialną karierę rozpoczęła od romansu ze sceną. Gdy miała osiem lat, wystąpiła na deskach teatru w spektaklu "Sophistry". Już wtedy miała styczność z wielkimi sławami — grała chociażby u boku Ethana Hawka. Jej matka była producentką filmową, a dziadek scenarzystą oraz reżyserem. Gwiazda do dziś błyszczy w wielu produkcjach filmowych. Ostatnio wcieliła się w tytułową Czarną Wdowę — bohaterkę komiksów.

Scarlett JohanssonScarlett Johansson East News

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.