"Sprawa dla reportera" podbija TikToka, a gwiazdą jest Elżbieta Jaworowicz. Jak zmieniła się przez lata?

Elżbieta Jaworowicz od 37 lat prowadzi autorski program interwencyjny "Sprawa dla reportera", którego ciekawe lub zabawne fragmenty stały się viralem na TikToku. Jak na przestrzeni czasu zmieniła się dziennikarka? Archiwalne materiały i zdjęcia mówią wiele.

Więcej o życiu prywatnym Elżbiety Jaworowicz znajdziecie na gazeta.pl.

Otwarcie lodziarni Stefano Terrazzino. Julia Wieniawa zrobiła furorę w oryginalnej stylizacjiGwiazdy na otwarciu lodziarni Stefano Terrazzino. Wieniawa w oryginalnych spodniach

Elżbieta Jaworowicz skończyła w tym roku 75 lat. Z Telewizją Polską związana jest od kilku dekad, a największą sławę przyniósł jej program "Sprawa dla reportera", w którym realizuje się jako prowadząca oraz autorka reportaży. Dziennikarka nigdy nie poddawała się spektakularnym metamorfozom. Odkąd pamiętamy, miała kruczoczarne włosy do ramion z charakterystyczną, ułożoną zazwyczaj na bok grzywką. 

Elżbieta JaworowiczElżbieta Jaworowicz KAPiF

Elżbieta Jaworowicz na przestrzeni czterech dekad. Jak się zmieniła?

Prowadząca "Sprawę dla reportera" jest absolwentką Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Warszawskiego. W 1976 roku dodatkowo ukończyła w łódzkiej filmówce zaoczne studium związane z realizacją programów telewizyjnych. Interwencjami i produkcją reportaży zajęła się w latach 80. 

Elżbieta JaworowiczElżbieta Jaworowicz KAPiF

Do TVP dostała się dzięki wygranej w konkursie zorganizowanym przez Telewizyjny Ekran Młodych. Była wówczas jeszcze na studiach. Jej dziennikarski talent został doceniony kilkukrotnie. Trzy lata z rzędu otrzymała Telekamerę, a w 1999 roku przyznano jej Srebrny Krzyż Zasługi.

Elżbieta JaworowiczElżbieta Jaworowicz KAPiF

Zobacz wideo Agnieszka Pomaska o planach likwidacji TVP Info

Przez 37 lat gośćmi programu Elżbiety Jaworowicz byli nie tylko potrzebujący pomocy obywatele, lecz także znane z show-biznesu postaci. W studio pojawiali się między innymi: Michał Wiśniewski czy Zenon Martyniuk.

Elżbieta JaworowiczElżbieta Jaworowicz KAPiF

Niektóre fragmenty programu - występy i rozmowy, które zostały przeprowadzone przez prezenterkę, przeszły do historii, a dziś funkcjonują w przestrzeni internetowej w postaci zabawnych filmików. "Sprawa dla reportera" podbija nawet tak nowoczesną aplikacją, jaką jest Tik Tok.

Elżbieta Jaworowicz dla niektórych jest ikoną telewizji, a charakterystyczna, siedząca poza i splecione nogi to jej znak rozpoznawczy. 

Elżbieta JaworowiczElżbieta Jaworowicz KAPiF

Dziennikarka od lat poświęca się pracy. Była trzykrotnie zamężna, jednak rzadko mówi w mediach o swoim życiu prywatnym. Nadal chce pomagać ludziom i jak na razie nie planuje odpoczynku ani przejścia na emeryturę.

Więcej o: