"Miasteczko Twin Peaks" miało premierę 31 lat temu. Zobaczcie, jak dziś wyglądają aktorzy kultowego serialu

"Widzimy się za 25 lat" - powiedziała w finale "Miasteczka Twin Peaks" Laura Palmer do agenta FBI Dale'a Coopera. I faktycznie w 2017 roku powstał serial "Twin Peaks". Wówczas mogliśmy zobaczyć dalsze losy mieszkańców tytułowego miasteczka. A jak dziś wyglądają Kyle MacLachlan, Sheryl Lee czy Mädchen Amick, którzy zagrali w serialu Lyncha?

Więcej informacji na temat kina i seriali znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

"Miasteczko Twin Peaks" miało swoją premierę w 1990 roku. Do końca 1991 roku wyemitowano też drugi sezon serialu w reżyserii Davida Lyncha i Marka Frosta. W 2017 roku serial doczekał się kontynuacji. Akcja toczyła się 25 lat po morderstwie Laury Palmer. Już wtedy mogliśmy zobaczyć, jak zmienili się aktorzy kultowej produkcji. A jak wyglądają teraz? Sprawdziliśmy też, co u nich słychać.

Zobacz wideo Dexter" powraca po latach! Jest zapowiedź serialu

Kyle MacLachlan

Kyle MacLachlanKyle MacLachlan Fot. 'Miasteczko Twin Peaks' reż. David Lynch, Mark Frost; kyle_maclachlan/Instagram

Kyle MacLachlan wcielił się w głównego bohatera serialu - agenta specjalnego FBI Dale'a Coopera. To on przyjechał do tytułowego miasteczka, by rozwikłać tajemnicę śmierci 17-letniej Laury Palmer. Kyle MacLachlan po sukcesie serialu miał ręce pełne roboty. Zagrał w wielu hitach. Publiczność z pewnością pamięta go z takich produkcji, jak: "Bunt", "Czas wściekłych psów", "Seks w wielkim mieście", "Gotowe na wszystko". Ostatnio zagrał w kontynuacji serialu - "Twin Peaks", a także w filmach "Tesla" czy "Capone". Realizuje się też w dubbingu. Aktor jest aktywny na Instagramie - wspomina tam stare role. Widać, że jest dumny z każdej. MacLachlan ma też własną markę win i chętnie reklamuje je w mediach społecznościowych. 

 

Sheryl Lee

Sheryl LeeSheryl Lee Fot. Miasteczko Twin Peaks. reż. David Lynch, Mark Frost/ East News

Sheryl Lee wcieliła się nie tylko w Laurę Palmer, ale także Madeleine Ferguson. Tę drugą postać David Lynch stworzył tylko po to, by aktorka mogła nadal występować w produkcji. Reżyser nie krył, że był zafascynowany Lee. W latach 90. gwiazda spotykała się z Davidem Duchovnym. Miała zagrać też rolę Carrie Bradshaw w "Seksie w wielkim mieście", ale odmówiła. W pilotażowym odcinku "Gotowych na wszystko" Lee wcieliła się w Mary Alice Young, ale nie spodobała się publiczności i ostatecznie zastąpiła ją Brenda Strong. Sheryl Lee w ostatnich latach nie grała wiele. Publiczność mogła zobaczyć ją w 2018 roku w filmie "#SquadGoals". 

Mädchen Amick

Mädchen AmickMädchen Amick Fot. Miasteczko Twin Peaks reż. David Lynch, Mark Frost; madchenamick/Instagram

Mädchen Amick wcieliła się w kelnerkę Shelly Johnson. Największą popularność zyskała po roli w kryminale "Wyśniona kochanka". Szersza publiczność pamięta ją także dzięki roli w serialu "Czarownice z East Endu". Ostatnio mogliśmy zobaczyć ją w serialu "Riverdale" (jest też jedną z reżyserek hitu).

Jest autorką podcastów na temat zdrowia psychicznego. Prężnie działa też na Instagramie, gdzie opowiada o swojej fundacji "Don’t MinD me", która działa na rzecz osób chorych psychicznie.

 

Sherilyn Fenn

Sherilyn FennSherilyn Fenn Fot. Fot. 'Miasteczko Twin Peaks', reż. David Lynch, Mark Frost ; sherriisme/Instagram

Sherilyn Fenn zgrała nastoletnią Audrey Horne, która była zafascynowana agentem Cooperem. Podobno scenarzyści chcieli rozwinąć ten wątek, rozszerzając go o romans. Kyle MacLachlan stanowczo się temu sprzeciwił. Uważał, że taki związek byłby niestosowny.  Prywatnie Fenn spotykała się z takimi sławami jak: Johnny Depp, Kiefer Sutherland czy Prince. Miała być też w miłosnej relacji z Davidem Lynchem. Sherilyn Fenn nadal jest aktywna zawodowo. W ostatnich latach zobaczyliśmy ją w serialu "Little America" oraz filmie "Something About Her". W 2022 roku na ekrany trafi kolejny serial z jej udziałem "Shining Vale". Aktorka udziela się też w mediach społecznościowych. 

 

Ray Wise

Ray WiseRay Wise Fot. 'Miasteczko Twin Peaks', reż. David Lynch, Mark Frost ;therealraywise/Instagram

Ray Wise wcielił się w Lelanda Palmera - ojca zamordowanej siedemnastolatki. Wise twierdził, że była to najważniejsza rola w jego życiu. 

Miałem niezwykłe szczęście, że mogłem zagrać tę postać. "Miasteczko Twin Peaks" to przełomowy serial, który zmienił oblicze telewizji i ustanowił nowe kulturowe standardy - opowiadał przed laty.
 

Akor jest znany szerszej publiczności również z ról w takich formatach, jak: "Good Night and Good Luck", "X-Men: Pierwsza klasa" czy "Jak poznałem waszą matkę". Gwiazdor skończył 74 lata i nadal jest aktywny zawodowo. Niebawem zobaczymy go w  filmach "Nightmare City", "The Blue Rose" i serialu "In the Cards".

Lara Flynn Boyle

Lara Flynn BoyleLara Flynn Boyle Fot. 'Miasteczko Twin Peaks', reż. David Lynch, Mark Frost; East News

Lara Flynn Boyle wcieliła się w Donnę Hayward - przyjaciółkę zamordowanej Laury Palmer. Bohaterka próbowała znaleźć mordercę dziewczyny. Publiczność zapamiętała aktorkę dzięki rolom w "Facetach w czerni II", "Żółtodziób" czy serialu "Kancelaria adwokacka". W ostatnich latach grała naprawdę mało. Wiedzieliśmy ją w 2015 roku w filmie "Nasz ukochany pies", a potem w 2020 roku w dramacie "Death in Texas".

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.