Hanna Lis świadkowała na ślubie Tomasza Lisa, a później sama została jego żoną. Historia miłości dziennikarskiej pary

Ich miłość skończyła się po 11 latach małżeństwa. Hanna i Tomasz Lisowie od dawna nie rozmawiają z mediami o swoim rozstaniu. A jakie były początki ich związku? Poznali się w pracy, a ich romans szybko przerodził się w coś więcej.

Więcej na temat gwiazd show-biznesu znajdziecie na stronie głównej Gazeta.pl

Hanna i Tomasz Lisowie od kilku lat nie są już razem. Choć oboje milczą na temat rozwodu, historia ich miłości przed laty była powszechnie znana, a uczucie rodziło się w świetle kontrowersji. Przez długi czas byli jedną z najbardziej medialnych par w show-biznesie. Mówiło się i pisało o nich sporo. Jak wyglądał związek pary dziennikarzy?

Zobacz wideo Wściekła Hanna Lis relacjonuje Marsz Niepodległości. Płonie mieszkanie obok jej domu

Hanna Lis i Tomasz Lis - poznali się dzięki Kindze Rusin

kapif.pl/kapif

Hanna (wtedy jeszcze Smoktunowicz po pierwszym mężu) przyjaźniła się z Kingą Rusin, którą poznała na studiach. Co ciekawe, była nawet świadkową na ślubie Tomasza Lisa z dziennikarką w 1994 roku. Nikt wówczas nie przypuszczał, że losy tej trójki tak się potoczą. Hanna i Tomasz znali się więc wiele lat jako przyjaciele.

Wspólna praca i romans

Hanna Smoktunowicz i Tomasz Lis (East News/Digital)

Hanna Lis miała za sobą nieudane małżeństwo z pierwszym mężem Robertem Smoktunowiczem. Później związała się z Jackiem Kozińskim, z którym ma dwie córki. Tomasz Lis przez te lata był mężem Kingi Rusin. Jednak sytuacja zmieniła się, kiedy dziennikarze zaczęli razem pracować. Hanna Lis zatrudniła się w Polsacie, gdzie prowadziła główne wydania "Wydarzeń". Wówczas Tomasz Lis pełnił stanowisko kierownicze w stacji. Nie wiadomo dokładnie, kiedy narodziło się między nimi uczucie. Jednak wkrótce głośno było o rozwodzie Lisa z Rusin. Nowy związek dziennikarza wzbudził dużo kontrowersji. Tym bardziej że oboje mieli po dwie córki z poprzednich związków. Nie trzeba dodawać, że przyjaźń z Kingą Rusin wkroczyła na wojenną ścieżkę.

Nowi państwo Lisowie

KAPIF.PL/KAPIF

Hanna i Tomasz Lisowie wzięli ślub w 2007 roku w tajemnicy nie tylko przed mediami, ale i rodziną, a także przyjaciółmi. By się pobrać w sekrecie, wyjechali do Rzymu.

Obydwoje z Hanią zdawaliśmy sobie sprawę z kontekstu i z możliwych konsekwencji, czasem brutalnie bolesnych - powiedział po fakcie Tomasz Lis w jednym z wywiadów.

Do mediów nie wyciekły także zdjęcia ślubne pary.

Medialne oswajanie i wojna z byłą żoną

 Tomasz Lis, Hanna Lis Tomasz Lis, Hanna Lis WĘGRZYN MAREK/KAPIF.PL/mwegrzyn

Choć para starała się nie prać publicznie brudów z Kingą Rusin, co jakiś czas do mediów wydostawały się kąśliwe komentarze z jednej, czy drugiej strony. Państwo Lisowie zaczęli częściej pojawiać się razem publicznie i ocieplać swój wizerunek, występując wspólnie w różnych programach, również rozrywkowych. Oboje na tym małżeństwie zyskali także większą sławę.

Szczęśliwe lata i rozstanie

Tomasz Lis, Hanna LisTomasz Lis, Hanna Lis KAPIF.pl

Po jakimś czasie Hannie i Tomaszowi Lisom udało się przekonać do siebie opinię publiczną. Stali się znaną medialną parą, która cieszyła się akceptacją w środowisku dziennikarzy. Kupili razem dom (właściwie willę) w Konstancinie. Natomiast po dziesięciu latach małżeństwa zaczęły krążyć plotki o kryzysie. Para przestała się razem pokazywać. W końcu w 2018 roku dziennikarka potwierdziła rozstanie i wyprowadzkę od męża w wywiadzie dla "Pani". Wróciła do swojego mieszkania na warszawskim Powiślu. W jedynej rozmowie z mediami przyznała, że oboje żyli pod dużą presją.

Niełatwo budować udane życie małżeńskie pod tak ogromną presją, jakiej był poddany nasz związek z Tomaszem. Nie tylko medialną, zaznaczę. Dziwię się ludziom, którzy przeprowadzają wiwisekcję swoich związków na łamach mediów. Często po latach od rozstania. Ja nie zamierzam - wyznała "Pani".

Później oboje milczeli na temat rozstania i tak jest do dziś. Dom w Konstancinie wystawili na sprzedaż. Niedawno dziennikarka poinformowała w mediach społecznościowych, że wyprowadza się kilkadziesiąt kilometrów od Warszawy.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.