Twórcy "Świnki Peppy" wprowadzili do fabuły wątek LGBT. Nie wszyscy są zadowoleni

Producenci "Świnki Peppy", uwielbianej przez dzieci kreskówki, na wniosek 23 tysięcy osób wprowadzili do bajkowego świata małą niedźwiedzicę, którą wychowują dwie mamy. Jedni chwalą decyzję twórców, drudzy są mniej zadowoleni.

"Świnka Peppa" to brytyjski serial animowany produkowany w Wielkiej Brytanii od 2004 roku. Kreskówka szturmem podbiła serca również polskich widzów - od 2007 roku nowe odcinki ukazują się na rodzimym rynku. Jakiś czas temu widzowie, lub raczej rodzice widzów, wnioskowali o wprowadzenie do fabuły wątku LGBT, który oswajałby najmłodszych z różnorodnością. Życzenie zostało spełnione.

Zobacz wideo Trzaskowski o ślubach par jednopłciowych: Od tego trzeba zacząć, na to jest przyzwolenie społeczne

"Świnka Peppa". Para lesbijek w brytyjskiej kreskówce. Co na to widzowie? "Kocham to"

W najnowszych odcinkach kreskówki poznajemy nową bohaterkę, niedźwiedzicę polarną Penny. Podczas spotkania ze świnką Peppą, urocza postać zdradziła, że jest wychowywana przez dwie mamy. Zobaczyliśmy również scenę z mieszkania nietypowej rodziny.

Mieszkam z moją mamusią i moją drugą mamusią. Jedna jest lekarzem, a druga gotuje spaghetti. Uwielbiam spaghetti - powiedziała bajkowa postać.

Internauci natychmiast zareagowali na nowy wątek w fabule "Świnki Peppy". Część z nich jest zachwycona i mówi o przełomie w normalizowaniu związków jednopłciowych w społeczeństwie. Inni nie są specjalnie zadowoleni - twierdzą, że o kwestiach orientacji i różnorodności z dziećmi powinni najpierw porozmawiać rodzice. Pomiędzy użytkownikami Twittera wywiązała się burzliwa, ale interesująca dyskusja.

Małe dzieci nie powinny być narażone na ten rodzaj poprawności politycznej w kreskówce. Rodzice powinni zdecydować, kiedy przeprowadzić takie rozmowy z dziećmi. "Świnka Peppa" powinna trzymać się od tego z daleka.
Kocham to, że w serialu są rodzice tej samej płci.
Penny mająca dwie mamy po prostu rozgrzała moje serce - czytamy.

Co sądzicie o wprowadzeniu wątku LGBT do fabuły "Świnki Peppy"?

Więcej o: