"Tajemnice". Ten ukraiński serial zastąpi kultowy "Klan". O czym jest?

Kryminalne zagadki, miłość i rodzinne tajemnice, a w tle ważne dla ukraińskiej historii wydarzenia. Serial "Tajemnice" 6 czerwca ma premierę w TVP, a my sprawdziliśmy, o czym jest.

Więcej informacji o ciekawych filmach i serialach znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Kultowy "Klan" od 25 lat cieszy się ogromną popularnością wśród widzów. Na początku czerwca zniknie jednak z anteny TVP i zastąpi go ukraiński serial "Tajemnice". Bez obaw, ulubiona produkcja kilku pokoleń Polaków powróci na ekrany już na jesień, wraz z nową ramówką stacji. Tymczasem premiera ukraińskiej produkcji już 6 czerwca o godzinie 17:55. Sprawdziliśmy dla was, o czym jest.

Zobacz wideo Kubek w "Grze o tron" i ciężarówka w "Panu Wołodyjowskim", czyli najsłynniejsze ekranowe wpadki

'Klan'"Klan". Co wydarzy się w finale sezonu? Niespodziewana ciąża i egzotyczny ślub

"Tajemnice". Ukraiński serial obyczajowy z elementami kryminału

Serial "Tajemnice" swoją premierę miał w 2019 roku, jest ukraińską adaptacją chorwackiego formatu. Produkcja liczy 95 odcinków, a każdy z odcinków to około 50 minut materiału. Zdjęcia do serialu kręcone były w studiu filmowym, ale także na przedmieściach Kijowa i w zachodniej Ukrainie. Tematem są losy dwóch rodzin na tle ważnych wydarzeń historycznych w dziejach Ukrainy. Serial rozgrywa się na trzech płaszczyznach czasowych: w roku 1944, 1991 i 2005.

"Tajemnice". Rok 1944

Hrabia Nikola von Busoff zakopuje w lesie skrzynkę z rodzinnymi klejnotami. Niedługo potem wojska sowieckie wkraczają na Bukowinę i hrabia zostaje zabity. Ciężarna żona hrabiego, Teodora, ucieka do Austrii, by tam znaleźć bezpieczne schronienie. W Austrii rodzi się jej córka Julia.

Willa 'Renata' - 'Klan'"Klan". Gdzie znajduje się słynny dom Lubiczów? Willa ma bogatą historię

 "Tajemnice". Rok 1991

Ukraina odzyskuje niepodległość i dorosła już Julia wraz z mężem i nastoletnim synem Nikołajem postanawia powrócić na rodzime ziemie, aby odnaleźć ukryty przez jej zmarłego ojca skarb. W domu rodziców Julii urzęduje rada wiejska, na której czele stoi Iwan, najmłodszy syn zabójcy jej ojca. Poszukiwania klejnotów trwają kilka miesięcy. Rodzina mieszka w domu starszego brata Iwana, Siemona, który samotnie wychowuje córkę Katię. Mama dziewczyny zmarła przy porodzie.

Katia i Nikołaj zakochują się w sobie. Nastoletni Nikołaj odkrywa, że jego matka została zamordowana. Mąż Julii zostaje oskarżony o morderstwo żony i trafia do więzienia, a ojciec Katii, Siemon - nagle znika. Dziewczyna trafia do sierocińca, a Nikołaj pod opiekę babci.

"Tajemnice". Rok 2005

Syn zamordowanej Julii, Nikołaj, jest już dorosłym mężczyzną i pracuje w policji jako śledczy. Postanawia powrócić do wsi, gdzie zamordowano jego matkę i rozwiązać sprawę jej tajemniczej śmierci. Osierocona córka Siemiona, Katia, opuszcza sierociniec i także wraca do rodzinnej wsi. Katia i Nikołaj ponownie zakochują się w sobie, ale na światło dziennie wychodzą różne rodzinne tajemnice, które mogą podzielić parę. Jak to się wszystko skończy? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie już w odcinkach serialu.

Zobacz też: Bogactwo i splendor to ich codzienność. Ile zarabiają znani tureccy aktorzy i aktorki? Imponujące kwoty

Więcej o: