Przesądy sylwestrowe, które mają zapewnić pomyślność. O czym należy pamiętać w ostatnią noc w roku?

Nowy rok zbliża się wielkimi krokami. Co robić, a czego unikać, żeby nadchodzący czas był pełen pomyślności? Sprawdzamy najpopularniejsze przesądy.

Więcej ciekawych porad i informacji znajdziesz na stronie Gazeta.pl. 

Przesądy sylwestrowe to zbiór różnych zasad i wytycznych, jak należy postępować, aby w zapewnić sobie szczęście i uniknąć kłopotów w nowym roku. W końcu jaki sylwester, taki cały rok. Zatem o czym należy pamiętać?

Sceniczne występy członków rodziny królewskiej. Nie tylko księżna Kate, czy Meghan MarkleSceniczne występy członków rodziny królewskiej. Nie tylko księżna Kate, czy Meghan Markle

Zobacz wideo Jason Derulo gwiazdą "Sylwestra Marzeń z Dwójką"!

Chcesz mieć więcej pieniędzy? Pamiętaj o kilku szczegółach

Większość przesądów sylwestrowych związanych jest z zapewnieniem sobie dobrobytu finansowego. Jeżeli chcemy, aby stan naszego konta zwiększył się w nowym roku, to w sylwestra należy mieć przy sobie gotówkę. To jednak niejedyna zasada okazuje się, że równie ważnym szczegółem jest posiadanie łuski z karpia podawanego na wigilię. Warto również spłacić wszelkie długi i oddać rzeczy, które pożyczyliśmy w starym roku, tak aby w nadchodzący czas wkroczyć z uregulowanymi sprawami.

Dla osób poszukujących miłość również znalazło się kilka rad

Zgodnie z popularnymi przesądami sylwestrowymi to jak potoczy się życie uczuciowe w nowym roku, w dużej mierze zależy od kilku czynników. Kobiety, które poszukują wymarzonej drugiej połówki powinny dokładnie wsłuchiwać się w wypowiadane imiona męskie - pierwsze, które usłyszą po północy, będzie należało do przyszłego męża. A co może zapewnić powodzenie u płci przeciwnej? Okazuje się, że należy w noc sylwestrową założyć nową bieliznę.

Jakie są jeszcze inne przesądy sylwestrowe?

Warto również pamiętać, aby w sylwestra nie sprzątać mieszkania. Jeżeli zdecydujemy się zrobić porządki w mieszkaniu 31 grudnia, to może okazać się, że wymieciemy z niego szczęście. Warto również zadbać, aby w ostatnią noc w roku w domu nie brakowało jedzenia. Bogate zapasy mają gwarantować dostatek.

Z kolei w noworoczny poranek powinno się szeroko otworzyć okna i drzwi, ma to symbolizować powitanie Nowego Roku oraz pożegnanie się ze wszystkie niechcianymi w naszym życiu sytuacjami, które się w nim nagromadziły w ostatnich miesiącach.

W ostatni dzień w roku warto również spalić spisane na czerwonej kartce złe wspomnienia, ma to pomóc w symboliczny sposób pozbyć się trosk i zmartwień oraz przywitać Nowy Rok z czystą kartą. Tyczy się to również wszelkich konfliktów - w sylwestra warto pogodzić się ze wszystkimi osobami, z którymi byliśmy pokłóceni.

Michał Szpak, CleoSylwester w Polsacie 2021/22 - kto wystąpi?

Więcej o: