Żora Korolyov nie żyje. Był znany z "Tańca z Gwiazdami" i kilku seriali. Co wiemy o zmarłym tancerzu?

21 grudnia 2021 zmarł niespodziewanie Żora Korolyov. Tancerz, któremu największą rozpoznawalność w Polsce przyniósł udział w "Tańcu z gwiazdami", odnosił ogromne sukcesy.

Więcej o życiu gwiazd przeczytasz na Gazeta.pl

Żora Korolyov urodził się 6 października 1987 w Odessie. Tańczyć zaczął w wieku ośmiu lat, a przez pewien czas łączył treningi z taneczne z treningami piłki nożnej, która była jego drugą pasją. Do Polski przeprowadził się w 2003 roku, a jego partnerkami tanecznymi były m.in. Izabela Janachowska i Blanka Winiarska - obydwie później także dołączyły do "Tańca z Gwiazdami". W parze z Janachowską Korolyov dotarł do półfinałów mistrzostw świata, finału Mistrzostw Europy Środkowej i dwukrotnie do finału Mistrzostw Unii Europejskiej. W tańcach latynoamerykańskich i standardowych reprezentował klasę "S".

Żora Korolyov: żona, partnerka

W 2010 roku wziął ślub z Anną Kuznecową, para rozstała się po siedmiu latach małżeństwa. Następnie związał się z aktorką znaną m.in. z "Barw szczęścia", Eweliną Bator. Byli w związku przez pięć lat.

Żora Korolyov: dzieci

Ze związku z Anną Kuznecową tancerz miał córkę Sonię. Dziewczynka urodziła się 29 grudnia 2010 roku.

Żora Korolyov: "Taniec z Gwiazdami"

Do obsady tanecznego show Żora Korolyov dołączył w 2007 roku. Wówczas partnerował Katarzynie Cerekwickiej, z której zajął czwarte miejsce. Łącznie wystąpił w sześciu edycjach programu, a na parkiecie towarzyszył również Isis Gee, Agnieszce Cegielskiej, Karolinie Gorczycy, Dominice Gwit i Martynie Kupczyk. Ostatni raz wziął udział w "Tańcu z Gwiazdami" w 2018 roku.

Żora Korolyov: aktorstwo

Korolyov kilkukrotnie próbował swoich sił jako aktor. Na początku kariery telewizyjnej, która rozwinęła się dzięki udziałowi w "Tańcu z Gwiazdami", zaczął grać w serialach "Egzamin z życia" oraz "Tylko miłość". Wystąpił także w niewielkich epizodach w "Niani" oraz w filmie "Kochaj i tańcz".

Żora Korolyov: śmierć

O śmierci Żory Korolyova poinformowała partnerka, Ewelina Bator, we wpisie na Instagramie. Dokładna przyczyna nie jest znana, jednak "Super Express" podaje, że tancerz zmarł w wyniku zapalenia mięśnia sercowego. Miał zaledwie 34 lata.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.