Ascendet - dlaczego warto go poznać? Jak go obliczyć? To od niego zależy, jak budujemy relacje międzyludzkie

Ascendent to dla wielu osób zajmujących się astrologią kluczowy znak. Od niego zależy, jak funkcjonujemy w społeczeństwie. Na co dokładnie wpływa?

Więcej na temat astrologii znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Ascendent to znak, który określa naszą osobowość społeczną. Wiele osób zajmujących się astrologią z tego powodu uważa go za szczególnie ważny - ważniejszy nawet od znaku słonecznego! Żeby obliczyć  swój ascendent potrzebna jest nie tylko data, ale także dokładna godzina urodzenia. Ascendent wschodzi za wschodnim horyzontem, zmienia się bardzo szybko.

Zobacz wideo Horoskop roczny miłosny - panna

Sandra Kubicka i Baron, Małgorzata Rozenek i Radosław MajdanCo astrologia mówi o związkach polskich gwiazd?

Ascendent - co to jest, jak obliczyć?

Żeby obliczyć, jaki mamy znak w ascendencie, najpierw warto zrozumieć, czym jest ekliptyka. To okrąg, po którym z perspektywy Ziemi przesuwa się Słońce. Ascendent będzie uzależniony od tego, w jakim punkcie tej ekliptyki znajduje się Słońce w momencie naszych narodzin.

Znaki przechodzą dość szybko, chociaż czas ich panowania jest zależny od nachylenia ekliptyki. W związku z tym, niektóre utrzymują się dłużej, inne krócej.

Znaki zodiaku - Horoskop SłowianSłowiański horoskop. Sprawdź, jaki masz znak zodiaku według wierzeń przodków

Żeby sprawdzić, jaki jest nasz ascendent musimy obliczyć, w jakim punkcie ekliptyki znajdowało się Słońce w chwili naszych narodzin. Można też skorzystać z gotowych algorytmów, które obliczą znak za nas - np. na astro.com. Przydatne mogą być też specjalne kosmogramy.

Co zależy od ascendentu?

Zdaniem wielu astrologów ascendent jest niezwykle istotny. Znak Słońca - czyli nasz główny znak zodiaku - wskazuje na to, jak wyglądać ma nasze wnętrze. Ascendent wpływa na to, jak jesteśmy postrzegani przez innych i jak w związku z tym budujemy z nimi relacje.

Ascendent określa to, jakie cele sobie wyznaczamy, jaką mamy osobowość, jakie robimy pierwsze wrażenie. Od niego w dużej mierze zależy też nasz wygląd, czy ścieżki kariery, jakie obieramy.

Znak Słońca mówi o tym, kim naprawdę jesteśmy. Ascendent pozwala sprawdzić, jak wpływamy na innych w pierwszych lub powierzchownych interakcjach - zanim osoby dotrą do naszego ukrytego pod maską ascendentu wnętrza.

Natalia OreiroNatalia Oreiro świętuje 44. urodziny. Na Instagram wrzuciła odważną sesję zdjęciową

Co oznacza mój ascendent? Ascendent dla wszystkich znaków zodiaku

To pytanie zadają sobie wszystkie osoby, które poważnie interesują się horoskopami. Oto krótka charakterystyka każdego ze znaków w ascendencie.

Baran - ascendent w Baranie

Ascendent w Baranie charakteryzuje zwykle osoby impulsywne, pełne energii, oddane pasji i konsekwentnie dążące do celu. Najczęściej są szczupłe, mają trójkątną twarz i kręcone włosy.

Byk - ascendent w Byku

Ascendent w Byku sprawia, że osoby bardzo dbają o relacje. Są troskliwe i sentymentalne, stałe w uczuciach. Mają dużą potrzebę szukania piękna. W wyglądzie cechą charakterystyczną jest mocna, krępa budowa i skłonności do tycia.

Bliźnięta - ascendent w Bliźniętach

Ascendent w Bliźniętach to znak, że osoba jest towarzyska, energiczna, łatwo nawiązuje kontakty. Zawsze jest na czasie, pozostaje ciekawa świata, ale często jest rozproszona i trudno jej utrzymać uwagę. Cechy wyglądu to duże oczy, długie ręce i energiczny chód.

Rak - ascendent w Raku

Ascendent w Raku oznacza, że osoba zawsze jest uprzejma i wrażliwa. Przepełnia ją empatia. Ma dużą wyobraźnię. Takie osoby najczęściej są niskie, mają okrągłe twarze.

Lew - ascendent w Lwie

Ascendent w Lwie pozwala rozwijać ognisty temperament. To osoby bardzo wielkoduszne, ale potrzebują skupiania na sobie uwagi. Zawsze chcą być w centrum. Wygląd? Bujne włosy, piegi, wyraźna linia żuchwy.

Panna - ascendent w Pannie

Ascendent w Pannie powoduje dociekliwość, ale wraz z umiejętnościami detektywistycznymi idzie cierpliwość i opanowanie. To osoby rozsądne i praktyczne. Najczęściej mają proste włosy, wąskie usta, bywają wychudzone.

Waga - ascendent w Wadze

Ascendent w Wadze utrudnia podejmowanie decyzji. Duży urok osobisty pomaga jednak zdobyć to, czego taka osoba naprawdę chce. Wyróżnia ją wysoki zmysł estetyczny. Najczęściej charakteryzuje ją zgrabna sylwetka i bardzo jasna cera.

Skorpion  - ascendent w Skorpionie

Ascendent w Skorpionie jest zwykle zapowiedzią silnego temperamentu. To osoby lojalne i wierne, ale także mściwe - długo pamiętają każdą krzywdę i są gotowe za nią odpłacić. Charakterystyczne cechy wyglądu to krzaczaste brwi i głęboko osadzone oczy.

Strzelec - ascendent w Strzelcu

Ascendent w Strzelcu wzbudza takie cechy jak łatwość nawiązywania kontaktu. Osoby spod tego znaku mają wysokie poczucie moralności, są niezależne, towarzyszą im wzniosłe cele. Są ruchliwe, szczupłe, mają duże usta i szeroki uśmiech.

Koziorożec - ascendent w Koziorożcu

Ascendent w Koziorożcu to znak osób wrażliwych, odpowiedzialnych i poważnych. Zwykle chcą nieść pomoc, troszczą się o innych. Potrafią wyznaczać sobie cele. Mają mocno zarysowane podbródki i długie nosy.

Wodnik - ascendent w Wodniku

Ascendent w Wodniku wyzwala ciekawość świata, nieszablonowe myślenie i innowacyjność. Takie osoby mają nieustanną potrzebę rozszerzania swojej wiedzy. Lubią zmiany. Są niezależne, ale dobrze się czują w towarzystwie. Często są wysokie, mają jasne oczy. 

Ryby - ascendent w Rybach

Ascendent w Rybach może wiązać się z dużą wrażliwością i niską odpornością psychiczną. To także znak osób, które chętnie uciekają od codziennych obowiązków. Mają wysoko rozwiniętą intuicję. Małe nosy i duże, rozmarzone oczy.

Więcej o: