Słowiański horoskop dla wszystkich znaków zodiaku. Sprawdź, jaki masz znak według wierzeń naszych przodków

Jesteś prawdziwą "zodiakarą"? Wiesz, jaki jest twój znak słoneczny, ale sprawdzając horoskopy, pamiętasz też o tym, że masz skorpiona w ascendencie? Czas wskoczyć o poziom wyżej i sięgnąć do swoich słowiańskich korzeni.

Więcej o astrologii znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Większość osób nie zna swoich słowiańskich znaków zodiaku. Horoskopy tworzone przez Słowian nie powstawały w oparciu o gwiazdy. Nasi przodkowie bardziej skupiali się na żywiołach i zjawiskach naturalnych. Dlatego te znaki zodiaku są mocno osadzone w przyrodzie.

Zobacz wideo Horoskop miłosny na cały rok dla ryb

Na podstawie daty urodzenia Słowianie nie tylko przewidywali przyszłość i charakter osoby. Wierzyli też, że każdy znak ma szczęśliwe rośliny i amulety.

Słowiańskie znaki zodiaku

W horoskopie słowiańskim znaki zodiaku odpowiadają bogom, którzy są najaktywniejsi w okresie naszych narodzin.

Sandra Kubicka i Baron, Małgorzata Rozenek i Radosław MajdanCo astrologia mówi o związkach polskich gwiazd?

Czarnobóg: 24 grudnia - 30 stycznia

Czarnobóg to według Słowian jeden z dwóch stwórców wszechświata. Jego najważniejszą rolą było niszczenie wszystkiego, co szkodliwe lub niepotrzebne. Według horoskopu słowiańskiego osoby które rodzą się podczas jego aktywności mogą liczyć na wiele szczęścia – zwłaszcza jeśli chodzi o finanse.

Ludzie spod znaku Czarnoboga są też nieprzeciętnie kreatywni i spontaniczni. Często mają kompetencje liderskie. Jeśli to twój znak zodiaku, to znaczy, że potrafisz konsekwentnie dążyć do wyznaczonych celów – a za swoich bliskich jesteś w stanie skoczyć w ogień!

Szczęśliwym amuletem Czarnoboga jest kamień księżycowy.

Weles: 31 stycznia - 21 marca

Weles miał być słowiańskim opiekunem świata umarłych. Dzięki temu doskonale rozumie ludzkie dusze. Jeśli osoba urodziła się w czasie jego silnych wibracji, to w życiu będzie kierować się sercem. Osoby spod znaku Welesa, zarówno w miłości, jak i w konfliktach. To świetny materiał na wojowniczki i wojowników – walczących w ważnych sprawach społecznych.

Jeśli twój słowiański znak zodiaku to właśnie Weles, to dużą wagę przywiązujesz do życia seksualnego. Potrafisz tez zakochać się od pierwszego wejrzenia. Pieniądze się ciebie nie trzymają, ale nadrabiasz zaangażowaniem w pracy.

Szczęście przyniesie koral.

Dziewanna: 22 marca - 16 kwietnia

Dziewanna, nazywana też Matką Naturą, to słowiańska bogini troszcząca się o małe dzieci, młode zwierzęta i kiełkujące rośliny. Osoby urodzone w okresie jej silnej aktywności miały według Słowian wyróżniać się wielką miłością do przyrody. Ale miłość do natury to nie wszystko! Wibracje Dziewanny miały też obdarzać ludzi darami uzdrawiania i jasnowidzenia. Same miewały jednak częste problemy zdrowotne.Misją osób spod znaku Dziewanny jest korzystanie ze swojej empatii i zmienianie świata na lepsze.

Na szczęście osób spod tego znaku wpływa otoczenie roślin.

Jarowit: 14 kwietnia - 14 maja

Jarowit był według podań słowiańskim bogiem wiosny, czyli pory, kiedy wszystko budzi się do życia. Silne wibracje Jarowita w momencie narodzin dziecka, zapewniają mu takie cechy jak waleczność, żywiołowość, namiętność i asertywność.

Osoby spod znaku Jarowita są pewne siebie i przebojowe. Potrafią dobrze odnajdować się w rolach przywódczych. Tak silne cechy osobowości powodują, że ludzie spod znaku Jarowita łatwo znajdują sobie wrogów – ale bez trudu przychodzi im też nawiązywanie przyjaźni.

Znaki zodiaku politykówTiktokerka pokazuje znaki zodiaku polskich polityków. Internauci: Biedne byki

Według horoskopu Słowian, osoby spod tego znaku mogą być impulsywne, czasem nawet kapryśne. Łatwo ulegają pokusom. Kiedy pokonają te problemy mają jednak szansę odnieść wielkie sukcesy. Może w tym pomóc biżuteria w jasnym, złotym kolorze, która rozjaśnia duszę.

Lela: 15 maja - 2 czerwca

Lela w wierzeniach Słowian odpowiadała Wenus. Jest to więc strażniczka domowego ogniska, bogini miłości i płodności. Osoby urodzone pod jej znakiem wyróżnia ciekawa uroda. Mają też spore poczucie humoru. Są bardzo serdeczne. Najważniejsza jest dla nich miłość i wierność.

Osoby spod znaku Leli są opiekuńcze i troskliwe – potrafią wspierać emocjonalnie swoich bliskich. To jednak typ marzycieli, często oderwanych od rzeczywistości.

Szczególnie duże znaczenie dla osób naładowanych wibracjami Leli maja drzewa - lipy i brzozy. Przytulając się do nich uzupełniają swoją energię.

Dodola: 3 czerwca - 12 czerwca

Dodola to potężna bogini. Według naszych przodków to ona rządziła ludzkim losem i opiekowała się osobami młodymi duchem. Osoby, które urodziły się w trakcie silnej aktywności tej bogini nigdy nie czują się w pełni dorosłe. Żyją marzeniami i cenią przede wszystkim dobrą zabawę. Są pełne optymizmu, a wszelkie trudności pokonują gładko.

Osoby spod znaku Dodoli potrafią być cierpliwe, jednak są rzeczy, których nigdy nie zaakceptują, takie jak ciągłe kłótnie, niestałość w uczuciach czy zdrady. W swoim życiu mierzą wysoko.

W osiągnięciu celów pomaga im zawsze głowa pełna pomysłów. Czasem cierpią jednak na słomiany zapał.

Z wibracjami Dodoli dobrze współdziałają ametyst i lniane ubrania.

Łada: 13 czerwca - 6 lipca (z wyjątkiem 21 i 22 czerwca!)

Łada była dla Słowian symbolem czystej, bezinteresownej miłości, radości i piękna. Osoby spod jej znaku wyróżnia niecodzienny urok osobisty.

W miłości szukają zrozumienia i bratniej duszy. Przyjaciela, który będzie wiedział co myślą bez zbędnych słów. Łada uwrażliwia na sztukę, pozwala tez rozwijać się duchowo. Energie czerpią przebywając na łonie natury.

Osoby spod znaku Łady to indywidualistki – dlatego szczęście przynosi im delikatna biżuteria, podkreślająca ich wyjątkowy charakter.

Kupało: 21 czerwca - 22 czerwca

To wyjątkowy znak, związany z letnim przesileniem. Kupało to bóg płodności. Sprzyja zalotom i nawiązywaniu nowych znajomości.

Podczas najkrótszej nocy w roku Słowianie wykonywali wiele ważnych rytuałów. Jednym z nich jest puszczanie wianków. Osoby spod znaku Kupały kochają książki. Są ciekawe świata i chcą go odkrywać na różne sposoby. Interesują się magią i filozofią. Chętnie poznają też różne teorie spiskowe.

Szczególnie ważna jest dla nich rodzina. Pamiętają o przodkach i chcą spotkać miłość życia, z którą będą mieć dzieci.

Szczęście przynosi im wszystko co kojarzy się ze słońcem.

Mokosz: 7 lipca - 1 sierpnia

Mokosz inaczej nazywana była Matką Ziemią. Ta bogini w wierzeniach Słowian miała być patronką kobiet. Odpowiadała też za plony i magię.

Osoby spod jej znaku są bardzo pracowite. Do życia podchodzą zadaniowo. Problemy ich nie przytłaczają - zamiast się zamartwiać szukają rozwiązań. Czasem jednak wpadają w pułapkę przepracowania - biorą na siebie zbyt dużo ciężaru, żeby samodzielnie go unieść.

Kreatywnie rozwijają się w kuchni. Mają intuicję, pozwalającą wyciągnąć z roślin to, co najlepsze.

W związku często dominują nad partnerem, w pracy działają na sto procent.

Szczęście przynosi im złota i srebrna biżuteria, ozdobiona szlachetnymi kamieniami.

Perun: 2 sierpnia - 28 sierpnia

Perun to jeden z najważniejszych słowiańskich bogów. To on jest, obok Czarnoboga drugim stwórcą wszechświata. Osoby spod znaku Peruna to urodzeni przywódcy którzy chętnie wyrażają swoje zdanie. Perun był potężnym bogiem, a brak należytego mu szacunku potrafił karać gromem.

Osoby urodzone pod wpływem jego wibracji mają ten sam gniewny temperament. Lubią skupiać uwagę. Ważne jest dla nich ognisko domowe, w którym chcą pełnić rolę opiekuna i przywódcy. Muszą jednak uważać, żeby z rozstawianiem bliskich po kontach nie przesadzić. Nie każdy jest w stanie zaakceptować taki apodyktyczny charakter.

Jeśli masz znak zodiaku Peruna, trudno ci zapanować nad gniewem. Kiedy wzrasta w tobie złość po prostu się jej poddajesz.

Te osoby zawsze otaczają się dużym gronem przyjaciół, to z nich czerpią siłę. Najważniejszym drzewem dla Peruna był dąb. To w nim warto szukać energii.

Piatnica: 28 sierpnia - 13 września

Piarnica to kolejna bogini sprawująca opiekę nad kobiecością, seksualnością i płodnością. Wierzono, że za poważne przewinienia może zesłać na ludzi karę w postaci ślepoty.

Osoby urodzone pod wpływem jej wibracji są zwykle spokojne i ugodowe. Cenią spokój i harmonię, potrafią dobrze doradzić. Umieją też wyrażać krytykę - jeśli coś im nie odpowiada, mówią o tym głośno.

Szczęście przynosi im praca w ogrodzie - sianie, pielenie i sadzenie roślin.

Swarożyc: 14 września - 27 września

Swarożyc to bóg ognia, słońca i nieba. Jego wibracje rozbudzają talent artystyczny i skłonności do zdobywania wiedzy. Osoby spod tego znaku twardo stąpają po ziemi, chociaż ważna jest dla nich sztuka i filozofia.

Lubią mieć gotowy plan działania, który pozwoli im na rozwijanie własnego potencjału. Szczęście osobom spod znaku Swarożca przynosi liczba 12, rubiny i ogień.

Simargł: 28 września - 25 października

To nie do końca bóg. Raczej tajemnicza demoniczna postać, która strzegła drzewa życia. Urodzeni pod jego patronem chcą naprawiać świat. Potrafią mobilizować otoczenie wokół ważnych społecznych projektów. Bardzo ważna jest dla nich rodzina, chociaż mają skłonność do wydawania bliskim poleceń. Czasem za bardzo narzucają swoje zdanie.

Szczęśliwe drzewo Simargła to jesion.

Marzanna: 16 października - 8 listopada

Tę boginię wszyscy dobrze znamy, jako uosobienie zimy. Oprócz tego Marzanna jest też patronka miłości. Osoby urodzone pod wpływem jej wibracji wyróżniają stalowe nerwy. Potrafią planować przyszłość i dążyć do obranych celów.

Chcą mieć partnera, z którym mogą rywalizować – wtedy związek jest dla nich interesujący. Kiepsko znoszą porażki, nie potrafią przegrywać. Dla wrogów są okrutne, nie wybaczają. Mają silnie rozwiniętą intuicję i spory intelekt, a także, jak wierzyli Słowianie, zdolności nadprzyrodzone. Szczęście przynoszą im rytuały związane z żywiołem wody.

Żmij: 9 listopada - 28 listopada

Strażnik zaświatów. Według horoskopu słowiańskiego osoby spod znaku Żmija maja niezwykłą intuicję i wrodzona mądrość. Są wrażliwe, choć tego nie okazują. Łatwo wyczuwają kłamstwa. Interesują się innymi kulturami, lubią rozszerzać swoje horyzonty.

To raczej pesymiści, co często utrudnia im znalezienie szczęścia. Dlatego szukają partnerów, którzy potrafią wywołać niepohamowany śmiech.

Szczęście przynoszą im błękitne kamienie szlachetne.

Kostroma: 29 listopada - 26 grudnia

Bóstwo o dwóch twarzach - młodej i starej. Osoby spod znaku Kostromy to oddani przyjaciele. Lubią czarny humor, cenią oryginalność, umieją ciężko pracować. Często mają talent literacki.

Pełnia księżyca (zdjęcie ilustracyjne)Pełnia Księżyca - październik 2021. Czeka nas Księżyc Myśliwych. Co to oznacza?

Uczą się na własnych doświadczeniach. Żyją chwilą. Wibracje Kostromy przynoszą im dar uważności i skupiania się na tym, co tu i teraz. Szczęśliwym amuletem może być dla nich srebrna biżuteria.

Więcej o: