WitchTok to tiktokerzy zajmujący się zaklęciami, horoskopami i tarotem. Teraz pokazują magiczne czary na Halloween

Na TikToku coraz większą sławę zyskują twórcy, którzy zajmują się astrologią, przepowiadają przyszłość czy dzielą się "magicznymi zaklęciami", nazywani w swoim kręgu WitchTok. Ich nagrania w Stanach Zjednoczonych są szczególnie popularne w okresie zbliżającego się właśnie Halloween.

Więcej na temat tiktokerów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Tiktokerzy, zajmujący się tematyką związaną z magią, publikują filmy pod hashtagiem #witchtok, który zgromadził prawie 20 miliardów wyświetleń. W ostatnim czasie na TikToku można zauważyć wzrost zainteresowania taką tematyką. Dziś przedstawiamy kilku twórców, którzy do tej pory zgromadzili tysiące fanów z całego świata

Natalia Siwiec i Edyta PazuraPokoje dzieci gwiazd wyglądają jak z bajek. U córki "Lewych" sterylna biel

Zobacz wideo Tiktokerzy Marlena i Kuba wymieniają swoje grzeszki [Lista Plotka]

Filmy o tematyce WitchTok są coraz bardziej popularne. Teraz rozpoczął się szał w związku z Halloween

Adam Wethington to 33-letni tiktoker, który do tej pory zgromadził 1,5 miliona fanów i publikuje filmy pod pseudonimem Madam Adam. Na nagraniach dzieli się z widzami głównie odczytami kart tarota. Adam twierdzi, że najwięcej fanów zyskał w okresie pandemii, ponieważ ludzie zaczęli bardziej skupiać się na swojej sferze duchowej.

Przeglądając filmy pod hashtagiem #witchtok można również odnaleźć różne porady od użytkowników, którzy pokazują, jak uchronić się przed złą energią. TikTokerka @coko_thewitch regularnie publikuje filmy instruktażowe. Jedno z nagrań ma ponad 500 tysięcy polubień. Kobieta wyjaśnia, jak za dwa dolary stworzyć świecę mającą na celu ochronę przed czarami.

Kolejną tiktokerką, która stała się popularną postacią w WitchTok, jest 23-letnia Honey Rose. Dziewczyna zajmuje się głównie tematyką związaną z astrologią. Zdaniem Rose, wielu fanów zwróciło się do WitchTok, ponieważ nie czują się mile widziani w bardziej tradycyjnych subkulturach, zarówno online, jak i offline.

Niektórzy ludzie mają problem z tradycyjnymi religiami i tradycyjną duchowością. Z tego powodu czasami kierują się w stronę bardziej abstrakcyjnej formy duchowości, którą mogą być czary - powiedziała tiktokerka.

W momencie zakładania konta 19-letnia Kiley Mann nie przypuszczała, że jej filmy staną się popularne. Tiktokerka dzieli się z obserwatorami opowieściami o nadprzyrodzonych zjawiskach. Mann twierdzi, że w ostatnich miesiącach zgromadziła jeszcze więcej fanów. Są to osoby pochodzące z całego świata, w różnym wieku. Zdaniem tiktokerki są to głównie osoby, które w magii i astrologii poszukują wsparcia w niepewnych czasach. 

Niewątpliwie WitchTok zyskuje coraz większą popularność. Miliony widzów poszukują takich treści i chętnie udostępniają je swoim znajomym.

Więcej o: