Semestr nauki dzieci księżnej Kate i księcia Williama to kilkaset tysięcy złotych. George i Charlotte mają nietypowe zajęcia

Dzieci księżnej Kate i księcia Williama też wróciły do szkoły. Para nie żałuje pieniędzy na ich wykształcenie, a niektóre przedmioty są naprawdę nietypowe. Rodzice za edukację Charlotte zapłacą nieco mniej, niż za naukę księcia George'a, ale i tak koszt semestru do małych nie należy.

Książę George i księżniczka Charlotte wrócili do szkoły po kilkumiesięcznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. Królewskie rodzeństwo uczęszcza do placówki Thomas's Battersea w Londynie. Księżna Kate i książę William płacą za ich edukację rocznie prawie 200 tysięcy złotych. Co wyjątkowego znajduje się w ofercie elitarnej szkoły?

Księżniczka Charlotte i książę George poszli do szkoły. Czego się uczą?

W zeszłym roku księżniczka uczęszczała na zajęcia języka francuskiego, podstaw liczenia, sztuki, muzyki, aktorstwa i baletu. Edukacja Charlotte skupiła także na rysunku i słuchaniu czytanych historii. Dziewczynka spędzała dużo czasu z dziećmi na dworze i uczyła się ekologii, co jest dosyć niespotykanym elementem w szkolnym planie dnia, jeśli porównamy to do planów lekcji w polskich szkołach.

Thomas's Battersea ma w ofercie także szeroki zakres zajęć dodatkowych, takich jak m.in. garncarstwo, ćwiczenia związane z wypowiadaniem publicznym czy... filozofię! Maluch ma do wyboru aż 60 różnych opcji, które wiążą się z kontynuowaniem zainteresowań rozwijanych w domu lub rozpoczęciem czegoś zupełnie nowego. Część zajęć dostępna jest sezonowo, część tylko w niektórych szkołach, jeśli jednak dziecko wykaże chęć nauczenia się czegoś spoza "typowych" lekcji, nauczyciele - wspólnie z rodzicami - mają mu zapewnić taką możliwość.

Za co płacą księżna Kate i książę William w szkole?

Para za edukację Charlotte płaci nieco mniej niż za naukę księcia George'a. Chodzi o to, że księżniczka jest już drugim dzieckiem pary posłanym do tej szkoły. W sumie za podstawowe zajęcia Charlotte koszta wynoszą 18 915 funtów (około 91 tysięcy złotych). Za rok nauki George'a zapłacili z kolei 19 287 funtów (93 tysiące złotych). 

Szkoła Charlotte i George'a

Szkoła Thomas's Battersea jest koedukacyjną placówką, w której dzieci noszą schludne, granatowe mundurki składające się z marynarki i bluzki z herbem szkoły. Mieści się w niej stołówka, w której menu zmienia się w zależności od pory roku. Podobno można tam liczyć na smaczne i zdrowe posiłki, wcale nie gorsze od tych, które królewscy potomkowie zjedliby w pałacu.

Powrót do szkoły a koronawirus

Decyzja związana z pójściem dzieci do brytyjskich szkół jest szeroko komentowana ze względu na fakt, że zgromadzenie kilkunastu dzieci w salach lekcyjnych wcale nie jest bezpieczne. Obawy zostały poparte przez Brytyjskie Stowarzyszenie Medyczne, które ostrzegało, iż liczba przypadków koronawirusa jest wciąż zbyt wysoka, aby bezpiecznie otwierać placówki i rozpoczynać lekcje. W Wielkiej Brytanii wskaźnik nowych przypadków waha się w granicach 2-3 tysięcy zarażonych dziennie.

Co myślicie o tej decyzji?

Zobacz też: Wszyscy szczęśliwi? "To był absolutny koszmar". Historia powstania tego zdjęcia znalazła się w biografii Meghan i Harry'ego

ZOBACZ WIDEO

Zobacz wideo Kate i William dziękują służbie zdrowia
Więcej o: