Księżniczka Charlotte wraca do szkoły. Oznacza to, że jako pierwsza z rodziny opuści posiadłość. A co z jej bratem George'em?

Wielka Brytania znosi obostrzenia, a co za tym idzie zbliża się powrót do szkół. Jednak nie będzie on możliwy dla wszystkich uczniów. Okazuje się, że z całej brytyjskiej rodziny królewskiej tylko księżniczka Charlotte będzie mogła chodzić do szkoły.

Księżna Kate i książę William muszą przygotować swoją córkę, księżniczkę Charlotte na duże zmiany. Zgodnie z zaleceniami rządu Wielkiej Brytanii już od 1 czerwca wszyscy pierwszoklasiści ruszą do szkół. Oznacza to, że Charlotte jako pierwsza opuści mury posiadłości, a jej brat książę George nadal będzie miał nauczanie domowe. Z pewnością nie jest to dobra decyzja dla księcia, który nie najlepiej znosi naukę w domu. 

Zobacz wideo Księżniczka Charlotte idzie do szkoły

Księżniczka Charlotte jako pierwsza rozpocznie naukę w szkole

Warto przypomnieć, że oficjalne dane dotyczące pandemii koronawirusa w Wielkiej Brytanii nie są pozytywne. Oznacza to, że kraj zajmuje pierwsze miejsce w Europie, a drugie na świecie (tuż za Stanami Zjednoczonymi) pod względem liczby ofiar śmiertelnych z powodu zakażenia. Mimo to naukowcy stwierdzili, że Wielka Brytania ma szczyt epidemii już za sobą (obecnie jest tam ponad 226 tysięcy chorych). Dlatego rząd zdecydował się na powolne znoszenie obostrzeń. Rozpoczęli od otwarcia sklepów, hoteli, a także powrotu do szkół. Jednak tam, uczęszczać będą mogły tylko niektóre klasy.

Wierzymy, że jesteśmy w stanie rozpocząć stopniowe otwieranie sklepów i powrót uczniów klas podstawowych do szkół, etapami, począwszy od przyjęcia klasy pierwszej i szóstej. Naszą ambicją jest, aby uczniowie szkół, którzy zdają egzaminy w przyszłym roku, spędzili choć trochę czasu ze swoimi nauczycielami przed wakacjami - powiedział premier Johnson w specjalnym oświadczeniu.

Do szkół wrócą uczniowie klas pierwszych i szóstych, co oznacza, że dotyczyć to będzie rocznik księżniczki Charlotte. Natomiast ominie to jej brata George'a, który uczęszcza do trzeciej klasy szkoły podstawowej.

Warto przypomnieć, rodzina królewska (oczywiście oprócz Meghan i Harry'ego) pozaszywała się w swoich posiadłościach. Królowa Elżbieta II razem z mężem są w zamku Windsor. Książę Karol przebywa w szkockiej posiadłości razem z żoną Camillą. Natomiast księżna Kate, książę William i ich dzieci są odizolowani w Norfolk, miasteczku znajdującym się we Wschodniej Anglii.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.