"Kler" wstrząsnął Polską. Już dziś po raz pierwszy można będzie obejrzeć go w telewizji

"Kler" Wojciecha Smarzowskiego przyciągnął do kin ponad 5 mln widzów. Teraz kontrowersyjna produkcja będzie miała telewizyjną premierę na antenie TVN. Kiedy i gdzie można obejrzeć film?

Więcej informacji na temat popularnych filmów i seriali znajdziecie na stronie Gazeta.pl

Zobacz wideo "Kler" - oficjalny zwiastun filmu

"Kler"Wojciecha Smarzowskiego to jeden z najbardziej kontrowersyjnych polskich filmów ostatniej dekady. Obraz twórcy "Wesela" zajmuje trzecie miejsce w rankingu najchętniej oglądanych filmów w polskich kinach, tuż za "Panem Tadeuszem" i "Ogniem i mieczem". Produkcja jest bardzo popularna również na platformach streamingowych. Już w piątek, 18 marca, będzie miała swoją premierę także w telewizji. Film zostanie wyemitowany w TVN o godzinie 20.00. Widzowie będą mogli obejrzeć również powtórkę, która zaplanowana jest na niedzielę, 20 marca, na godzinę 23.10.

"Kler". O czym opowiada film Wojciecha Smarzowskiego?

W filmie "Kler" przedstawiono historie czterech duchownych. Lisowski (Jacek Braciak) marzy o przeniesieniu do Watykanu i jest w stanie zrobić wiele, aby ten cel osiągnąć. Wiejski proboszcz Trybus (Robert Więckiewicz) zmaga się z problemami alkoholowymi i romansuje z gosposią (Joanna Kulig). Księdza Kukułę (Arkadiusz Jakubik) prześladują natomiast demony przeszłości. Z kolei dla arcybiskupa Mordowicza (Janusz Gajos) ważne są jedynie pieniądze i władza.

Produkcja w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego była współfinansowana przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Film otrzymał dotację w wysokości 3,5 miliona złotych. Kontrowersje wywołane obrazem sprawiły, że głos zabrał minister kultury, Piotr Gliński. Polityk twierdził, że za rządów Prawa i Sprawiedliwości twórcy obrazu nie otrzymaliby publicznych pieniędzy. Po ogromnym sukcesie frekwencyjnym "Kleru", film, jako pierwszy w historii Instytutu zwrócił przyznane środki.

Plotek.pl jest dla Was i dla Was piszemy o rozrywce. Ale to nie znaczy, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie.

Trwa rosyjska wojna przeciwko Ukrainie. Są informacje o zniszczonych domach, rannych i zabitych. Potrzeby rosną z godziny na godzinę. Dlatego Gazeta.pl łączy siły z Fundacją Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM), by wesprzeć niesienie pomocy humanitarnej Ukrainkom i Ukraińcom. Każdy może przyłączyć się do zbiórki, wpłacając za pośrednictwem Facebooka lub strony pcpm.org.pl/ukraina. Więcej informacji w artykule.

Więcej o: