Eurowizja 2022. Daria Marcinkowska była gwiazdą "The Voice Poland". Teraz pojedzie do Turynu?

Tajemnicza Daria szturmem zdobyła rynek muzyczny i dostała się na polskie eliminacje do Eurowizji. Kim jest wokalistka? Niektórzy mogą ją kojarzyć z telewizji.

Więcej na temat Eurowizji znajdziecie na stronie Gazeta.pl

W sobotę 19 lutego w TVP odbędą się preselekcje do Eurowizji. W koncercie pt. "Tu bije serce Europy! Wybieramy hit na Eurowizję!" wystąpią kandydaci, na których zagłosuje nie tylko jury, ale i widzowie. Wydarzenie będzie transmitowane na żywo, a każdy z widzów będzie mógł wysłać SMS-y na swojego ulubieńca. Wśród faworytów wymienia się Darię. Nie wszyscy wiedzą, że artystka, która postawiła na minimalistyczny pseudonim, ograniczając się do swojego imienia - debiut w telewizji ma już dawno za sobą.

Zobacz wideo Doda oceniła piosenkę Darii na Eurowizję. Ma uwagi do artystki

Eurowizja 2022. Kim jest Daria?

Daria wymieniana, obok Krystiana Ochmana, wymieniana jest jako jedna z faworytek do wyjazdu do Turynu. Czego nie wiecie o tej wokalistce? Mimo młodego wieku śpiewaniem zajmuje się od dziecka. Pochodzi z Łazisk Górnych w województwie śląskim. W tym roku skończy 27 lat. Jeśli wierzyć doniesieniom, jest singielką.

Na początku występowała w przykościelnej scholi i w repertuarze gospel. Jako nastolatka wiedziała już, co chce robić w życiu. W wieku 18 lat wyjechała do Londynu, by studiować na London College of Music. Tam szkoliła się z pisania piosenek i wokalistyki. Tam zresztą zaliczyła swoje pierwsze duże występy. Próbowała swoich sił w "The Voice of Poland". Wystąpiła w dziesiątej edycji show. Na przesłuchaniach w ciemno wykonała "Lay Me Down", czym zachwyciła jurorów - odwróciły się wszystkie fotele. Zaszła całkiem daleko. Podczas bitew na głosy odpadła niemal przed samym finałem.

Daria Marcinkowska została odkryta w mediach społecznościowych przez niemiecką wytwórnię Pelican Songs. Wkrótce potem ukazał się jej pierwszy singiel "Love Blind", który został ciepło przyjęty przez internautów. Na koncercie TVP Daria wystąpi z drugą piosenką - "Paranoia", która utrzymana jest w klubowym klimacie i zyskała sympatię zwłaszcza u młodych słuchaczy. Kawałka rywalizującego o Eurowizję możecie posłuchać poniżej. Zobacz też: Eurowizja 2022. To oni powalczą o występ w Turynie. Kim są uczestnicy polskich preselekcji?

 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.