''Królowa i konkwistador'' - odc. 60 [29.08.2021]. Streszczenie odcinka

Jak zakończy się historia bohaterów ''Królowej i konkwistadora''? Finałowy odcinek serii przyniesie rozwikłanie spraw, w które zamieszani są Pedro de Heredia i piękna Catalina. Czy kobieta zemści się na byłym ukochanym?

''Królowa i konkwistador'' - streszczenie odcinka 60

Co czeka na nas w finale serialu? Pedro staje przed sądem po to, by wyznać swoje winy od samego początku, czyli ucieczki z rodzinnej Almerii. Jego zeznania dotyczą także sprawy zniszczenia wioski Cataliny, za którą dawna ukochana znienawidziła go. Wyjawia motywacje, które kierowały nim wtedy, gdy zakładał Cartagenę. Miał wyrzuty sumienia wobec rdzennych mieszkańców tych ziem. Nie chroni go to przed konsekwencjami i surową karą. Gdy wyrok ma zostać wykonany, dochodzi do ataku Buendii na miasto. W czasie walk Catalina zostaje ciężko raniona. Jedyną drogą dla Pedra jest powrót do Hiszpanii. Mężczyzna chce odzyskać dobre imię - uniewinnić może go tylko król. Catalinie udaje się przeżyć. Jej celem staje się odbudowa miasta.

Zobacz też: "Królowa i konkwistador". Jak nazywa się piosenka tytułowa? Kto ją śpiewa?

O czym jest serial ''Królowa i konkwistador''?

60 odcinek ''Królowej i konkwistadora'' stanowi finał całej serii powstałej w 2019 r. Szersze grono polskich widzów mogą zawdzięczać jej znajomość TVP, która uczyniła z kolumbijskiego serialu jeden z kluczowych punktów w swojej wakacyjnej ramówce. Fabuła przenosi nas do czasów hiszpańskiej konkwisty. Poznajemy realia Nowego Świata w XVI w. i żyjących tam ludzi. Głównymi bohaterami są uciekinier i poszukiwacz złota Pedro de Heredia i córka indiańskiego wodza Catalina. Dziewczyna znajduje się w okropnym położeniu, Pedro zaś pomaga jej, wybawiając od niebezpieczeństwa. Zakochują się w sobie z wzajemnością, ale szczęście jest ulotne. Pedro, chcąc ratować brata, zdradza Catalinę. Kobieta poprzysięga mu zemstę. Jej realizacją zajmuje się po latach, gdy znów pojawia się w otoczeniu Pedra. 

Zobacz też: "Królowa i konkwistador" na TVP1. Kto jest kim w serialu? Ile będzie odcinków?

Marianna Janczarska Proba spektaklu Wania Sonia Masza i SpikeCórka Ewy Błaszczyk, Marianna Janczarska, zagra ważną rolę w "M jak miłość"

Zobacz wideo "Lucyfer" - zwiastun sezonu finałowego
Więcej o: