''Królowa i konkwistador'' - odc. 1-7. Streszczenie odcinków

''Królowa i konkwistador'' to kolumbijski serial kostiumowy, który 12 lipca zadebiutował w TVP 1. W głównych rolach Essined Aponte i Emmanuel Esparza. Co wydarzyło się w pierwszych siedmiu odcinkach historii zdobywcy i indiańskiej księżniczki?

''Królowa i konkwistador'' - streszczenia odcinków od 1 do 7

W pierwszych odcinkach poznajemy realia Nowego Świata, w którym zjawiają się Hiszpanie. Ich celem, poza porzuceniem starego życia, jest zdobycie bogactwa. Z takich samych powodów za ocean ucieka Pedro de Heredia, który musi zostawić swoje życie w Almerii. Catalina jest córką indiańskiego wodza, która trafia do niewoli po tym, gdy Hiszpanie napadli jej lud. Gdy trafiają na siebie, mężczyzna postanawia pomóc Indiance. Uciekają razem, ale nie jest im dane cieszyć się wolnością. Chociaż pomagają im dobrzy ludzie, choćby ojciec Bartolome, na ich drodze staje bezwzględny kapitan Nicuesa. Pedro, wysłany do pracy jako zarządca kopalni, zbiega. Trafia przez to do więzienia. Catalina szuka pomocy w klasztorze. Czy dwójce zakochanych uda się szybko znów ze sobą połączyć? 

Zobacz też: "Królowa i konkwistador". Jak nazywa się piosenka tytułowa? Kto ją śpiewa?

Adam Demos"Sex/Life". Kim jest Adam Demos? Głośno było o autentyczności jego przyrodzenia

O czym jest ''Królowa i konkwistador''? 

''Królowa i konkwistador'' to jeden z hitów letniej ramówki TVP. Serial kostiumowy z Essined Aponte i Emmanuelem Esparzą liczy sobie 60 odcinków. TVP 1 wyemituje je podczas wakacji - również w weekendy. O czym opowiada jego fabuła? Snuje się ona wokół losów konkwistadora Pedro de Heredii i indiańskiej księżniczki Cataliny. Para, po przypadkowym spotkaniu, szybko zakochuje się w sobie. Przeciwności losu sprawiają jednak, że mężczyzna decyduje się zdradzić swoją wybrankę i jej ludzi po to, by ratować więzionego w hiszpańskim lochu brata. Jak zakończy się ta historia? Dowiemy się przed końcem wakacji.   

Zobacz też: "Królowa i konkwistador". Kolumbijski serial kostiumowy pojawi się już 12 lipca na antenie TVP1

Vanessa AleksanderVanessa Aleksander w "The Office PL". Miejsce akcji serialu zaskakuje

Zobacz wideo "Kruk. Czorny Woron nie śpi" - zwiastun
Więcej o: