Eurowizja 2021. Aleksander Sikora - kim jest prezenter TVP? [wiek, wzrost, Instagram]

Eurowizja 2021. Aleksander Sikora wraz z Markiem Sierockim skomentują tegoroczny, 65. Konkurs Piosenki Eurowizji. Kim jest prezenter znany z formatów takich jak "Pytanie na śniadanie" czy "Dance, dance, dance"?

Aleksander Sikora znany jest szerszej publiczności jako prezenter telewizyjny oraz konferansjer podczas imprez dużego formatu. W telewizji zadebiutował w 2011 roku w roli prezentera telewizyjnego w stacji muzycznej Viva Polska (prowadził m.in. "Viva Clubbing"). W latach 2012–2013 prowadził programy w 4fun.tv. W międzyczasie związany był również ze stacją TO!TV, w której prowadził programy muzyczne ("Muzyczna Strefa" i "Discostacja"). 

Zobacz wideo Polska na Eurowizji. Przypominamy najciekawsze występy [Popkultura Extra]

Eurowizja 2021. Aleksander Sikora: kariera 

W latach 2015–2019 był reporterem wideo serwisu o tematyce show-biznesowej Plotek.pl.

W 2016 roku zadebiutował jako ekspert ds. kultury i show-biznesu w programie "Pytanie na śniadanie", do którego ekipy dołączył jako jeden z prowadzących w maju 2019. W 2017 dołączył do redakcji magazynu kulturalnego "Lajk!", gdzie przygotowywał felietony i reportaże z wydarzeń muzycznych. 

Aleksander Sikora znany jest również z roli konferansjera podczas dużych imprez plenerowych. Prowadził m.in.:

  • Wakacyjną Trasę Dwójki (2019 i 2020)
  • Sylwester Marzeń z Dwójką (2019/2020 oraz 2020/2021)
  • Roztańczony PGE Narodowy (2019)
  • Cała Polska śpiewa dla Jana Pawła II (Kraków 2020)
  • III Festiwal Muzyki Tanecznej (Kielce 2020).

24 listopada 2019 Aleksander Sikora wraz z Idą Nowakowską i Roksaną Węgiel poprowadził finał 17. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci odbywający się w Gliwicach. 30 kwietnia 2021 dowiedzieliśmy się, że wraz z Markiem Sierockim będzie komentowała dla widzów w Polsce przebieg 65. Konkursu Piosenki Eurowizji, który odbędzie się w Rotterdamie. 

Aleksander Sikora: wiek, waga, wzrost, Instagram, partnerka 

Aleksander Sikora urodził się 25 czerwca 1990 roku (31 lat) w Krakowie. Ukończył biologię i geografię na Wydziale Biologii i Nauk o Ziemi Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz zarządzanie na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ w Krakowie. Dziennikarz mierzy około 175 cm wzrostu.

Aleksander Sikora chętnie dzieli się z obserwującymi informacjami na temat jego planów i projektów zawodowych. Robi to za pośrednictwem konta na Instagramie (@oleksikora).

 

Fanki nieustannie poszukują informacji na temat partnerki i stanu cywilnego prezentera. Jednak takich informacji trudno dopatrzeć się w internecie lub w gazetach, gdyż Aleksander Sikora należy do osób chroniących swoją prywatność i sporadycznie poruszających tematy osobiste publicznie. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.