Zniszczone włosy? Te gwiazdy wiedzą, jak je uchronić. Sprawdź kilka sprawdzonych zasad, których warto przestrzegać

Zimą nasze włosy są jeszcze bardziej narażone na zniszczenia. Bardziej się przetłuszczają, tracą objętość, częściej wypadają. Gwiazdy mają swoje patenty, aby cieszyć się świetną kondycją włosów przez cały rok. Poznaj ich sposoby na skuteczną pielęgnację.

Gwiazdy dużo eksperymentują z wizerunkiem, a zmiana fryzury to dla nich chleb powszedni, przez co ich włosy częściej mogą być po prostu zniszczone. Mimo wszystko zazwyczaj ich czupryny prezentują się świetnie. Jak celebrytki dbają o włosy? Niektóre z nich używają szczotki z naturalnego włosia dzika, a jeszcze inne bardzo rzadko je myją. Poznaj sposoby gwiazd na piękne włosy.

Szczotka z naturalnego włosia dzika

Od jakiegoś czasu styliści fryzur gwiazd polecają swoim klientkom szczotkę z naturalnego włosia dzika. Te nie niszczą włosów podczas szczotkowania, dobrze rozprowadzają po nich naturalną warstwę ochronną, zapewniają połysk i działają antystatycznie. Takiej szczotki używają Angelina Jolie i Gwyneth Paltrow, o czym opowiedział ich fryzjer David Babaii.

Używam szczotki z naturalnego włosia dzika. Dzięki temu o wiele lepiej rozczesuję długie i cienkie włosy. Przy krótkich i grubych włosach lepiej sprawdzą się te nylonowe. Zasada w obu przypadkach jest prosta: im dłuższe włosy, tym większej szczotki potrzebujesz, by je rozczesać - mówił stylista fryzur w jednym z wywiadów.

Angelina JolieAngelina Jolie ONS

Rzadkie mycie włosów

Brzmi dziwnie, ale to właśnie jeden z ważniejszych patentów Dody, aby utrzymać włosy w dobrej kondycji. Piosenkarka już ponad dwa lata temu mocniej zaczęła dbać o swoje włosy. Zrezygnowała z regularnego farbowania i powróciła do swojego naturalnego koloru. Co ciekawe, przyznała również, że myje włosy raz w tygodniu, o czym opowiedziała w jednym z wywiadów.

Włosy myję raz w tygodniu od dziecka. Tak mnie nauczyła mama i nie mam potrzeby mycia częściej, bo po prostu mi się tak nie przetłuszczają. Najwidoczniej wystarczy nie rozleniwiać skóry - skwitowała Rabczewska w rozmowie z Wideoportalem.

Doda na wakacjach w TurcjiDoda na wakacjach w Turcji screen IG @dodaqueen

Olejowanie

Małgorzata Rozenek miała włosy zniszczone przedłużaniem i farbowaniem. Ponad rok temu zdecydowała się nieco skrócić swoją fryzurę, co zdecydowanie działa na jej korzyść. Mimo że sama zainteresowana jest bardzo zapracowana, zawsze znajduje czas, aby pielęgnować swoje włosy samemu w domu. Jaki jest jej sposób? Jak się okazuje, Małgorzata Rozenek jest zwolenniczką olejowania włosów, szczególnie teraz, gdy pogoda nas nie rozpieszcza. Gwiazda nakłada wybrany olejek jedynie na same końcówki przed spaniem i zmywa go dopiero rano. Ponoć dzięki temu jej włosy prezentują się tak świeżo.

Małgorzata RozenekMałgorzata Rozenek screen Instagram / @m_rozenek / KAPiF

Suszenie włosów ręcznikiem papierowym

Włosy zniszczone są często zasługą gorącego powietrza z suszarki. Istnieje prosty, domowy sposób, aby bardziej o nie zadbać, o czym opowiedział stylista fryzur Anne Hathaway- Adir Abergel. Mowa tutaj o suszeniu włosów ręcznikiem papierowym. Dokładnie tym samym, którego najczęściej używamy w kuchni.

Papierowy ręcznik pozwala odcisnąć jakieś 50% wilgoci z włosów, dzięki czemu nie trzeba już tak długo suszyć ich suszarką, która może niszczyć kosmyki- zdradza Adir Abergel.

Papierowy ręcznik pochłania więcej wody niż ten bawełniany. Co więcej, w przeciwieństwie do tradycyjnego ręcznika, ten nie nie niszczy włosów i ich nie łamie.

Jeśli zdecydujesz się na którykolwiek z tych sposobów, z pewnością kondycja twoich włosów się tylko polepszy!

Zobacz wideo Idealny koczek w niecałą minutę? Zobacz, jak ekspresowo zrobić stylową fryzurę
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.