Jak się ubierać, by wyglądać jak dama? Wystarczy przestrzegać kilku prostych zasad. Podpowiadamy, czego potrzebujesz!

Damą być nie jest wcale łatwo, ale przynajmniej na poziomie garderoby możemy Wam trochę pomóc. Zobaczcie, co warto mieć w swojej szafie, by wyglądać elegancko i z klasą.

Popularność "Projekt Lady" pokazuje, że pań, które marzą o byciu damą nie brakuje. Podstawa to oczywiście dobre maniery, życzliwe nastawienie do świata i umiejętność rozmowy na każdy temat. Ale nienaganna prezencja też się liczy! Podpowiadamy, jak ją osiągnąć. 

1. Mniej znaczy więcej

Małgorzata Rozenek to chyba najsławniejsza polska "Lady". Prowadzi program o dziewczynach, które chcą zostać damami, bywa na eleganckich przyjęciach i bardzo stara się zawsze prezentować z klasą. Ci którzy śledzą poczynania Perfekcyjnej Pani Domu wiedzą, że czasem zdarza jej się wpadka, ale m.in. na tym polega jej urok ;) Na pokazie Zienia gwiazda wyglądała nienagannie. Tweedowa sukienka pięknie podkreśliła jej szczupłą figurę, a wyszyta aplikacja przypominająca broszkę dodała elegancji. Ważna okazała się tu zasada "mniej znaczy więcej". Pani Rozenek zrezygnowała z dużej ilości ozdób dzięki czemu wyglądała bardzo szykownie.

Małgorzata Rozenek (East News)Małgorzata Rozenek (East News) Małgorzata Rozenek (East News) Małgorzata Rozenek (East News)

2. Wiedz, w jakich kolorach i fasonach wyglądasz najlepiej

Grażyna Torbicka to prawdziwa dama i chyba nikt nie byłby w stanie tego podważyć. Ubrana zawsze stosownie do okazji, nie ma na swoim kącie chyba żadnych wpadek. Prezenterka ubiera się modnie, ale nie jest fanką eksperymentów. Od lat nosi tę samą fryzurę, stawia na klasyczne sprawdzone kroje i kolory, w których wie, że wygląda dobrze. Ta zasada się sprawdza!

Grażyna Torbicka (East News)Grażyna Torbicka (East News) Grażyna Torbicka (East News) Grażyna Torbicka (East News)

3. Pamiętaj, by strój zawsze pasował do okazji

Pamiętacie Patrycję Wieję? To ona wygrała 1. polską edycję programu "Projekt Lady". Dziewczyna przeszła w show olbrzymią metamorfozę, także w kwestii wyglądu. Porzuciła wyzywające dekolty i mini spódniczki zamieniając je na stonowane ubrania. Oczywiście kombinezon w jasnym kolorze nie robi z nikogo damy, ale musicie przyznać, że ten strój nadaje się na wiele okazji. I na pewno jest dużo lepszy od stylizacji a la "Ekipa z New Jersey"!

Patrycja Wieja (East News)Patrycja Wieja (East News) Patrycja Wieja (East News) Patrycja Wieja (East News)

jm

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.