TOP 10 okularów przeciwsłonecznych. Te modele królują wśród Polek

Paulina Żmudzińska
20.07.2021 18:30
Okulary przeciwsłoneczne

Okulary przeciwsłoneczne (IMaxTree)

Okulary przeciwsłoneczne to jeden z obowiązkowych elementów letniej stylizacji. Nie tylko stanowi świetny dodatek, lecz także chroni oczy przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. Wybrałam aż 10 TOP modeli.

Okulary przeciwsłoneczne na lato

Okulary przeciwsłoneczne nie tylko dodają nam tajemniczości, lecz także pomagają chronić wzrok przed słońcem. Ważny jest zarówno kształt oprawek, jak i to,czy wybrany model zawiera odpowiedni filtr UV. Najlepsze okulary przeciwsłoneczne blokują od 99 do 100 procent promieniowania UVA i UVB. Eksperci radzą, aby sięgać po produkty z filtrem UV 400, które w maksymalnym stopniu chronią oczy. Warto również skusić się na szkiełka z powłoką antyrefleksyjną i z filtrem polaryzacyjnym. Odpowiednio dobrane przeciwsłoneczne okulary damskie posłużą przez więcej niż jeden sezon, dlatego opłaci się zainwestować w model wysokiej jakości.

Okulary przeciwsłoneczneOkulary przeciwsłoneczne IMaxTree

Najmodniejsze okulary przeciwsłoneczne z wyprzedaży! [SPRAWDŹ]

Jaki kształt okularów przeciwsłonecznych wybrać?

Wybierając nowe okulary przeciwsłoneczne, powinniśmy kierować się nie tylko ich walorami estetycznymi. Oprawki dobiera się przede wszystkim do kształtu twarzy.

  • Panie z okrągłą twarzą powinny postawić na kanciaste oprawki. Modne muchy, kwadraty lub trapezy to tylko kilka z dostępnych opcji. Warto postawić na modele, które optycznie wydłużą buzię oraz wyostrzą rysy. Posiadaczki okrągłej twarzy powinny jednak zrezygnować z wąskich okularów przeciwsłonecznych.
  • Kobiety z kwadratową twarzą najczęściej sięgają okulary z zaokrąglonymi oprawkami, które świetnie kontrastują z ich typem urody. Ten wybór pozwoli delikatnie złagodzić ich mocne rysy twarzy.
  • Trójkątna twarz najlepiej będzie prezentowała się w okularach z zaokrąglonym dołem. Tutaj bardzo ważny jest dobór oprawek. Posiadaczki takiego kształtu twarzy powinny całkowicie z nich zrezygnować lub postawić na subtelne krawędzie.
  • Panie z owalnymi twarzami powinny postawić na okulary przeciwsłoneczne z prostokątnymi lub kwadratowymi oprawkami.

Okulary przeciwsłoneczneOkulary przeciwsłoneczne IMaxTree

Okulary przeciwsłoneczne: gdzie szukać?

Okulary przeciwsłoneczne można obecnie znaleźć w wielu salonach optycznych, np. w Vision Express. Niedawno w asortymencie przedsiębiorstwa pojawiła się marka DbyD. Modele z linii Bio-acetate powstały z naturalnego, biodegradowalnego i nadającego się do recyklingu tworzywa. Co ciekawe, inspiracją do ich stworzenia był świat przyrody. Produkty z tej kolekcji powstają w zrównoważonym procesie produkcji, ograniczającym zużycie zasobów ziemskich.

 

Oprócz profesjonalnych salonów optycznych, wybrane modele można tez znaleźć w wielu popularnych sieciówkach takich jak Reserved, Mohito i Bershka. W takich sklepach okulary można kupić już od niespełna 20 zł.

 
Więcej o: