Aleksander Kwaśniewski 15 listopada obchodzi 70. urodziny. Dwukrotny prezydent Polski od niemal 45 lat jest w związku małżeńskim z Jolantą Kwaśniewską. Kilka miesięcy temu córka pary udostępniła fotografię rodziców sprzed lat. Fani byli tym zachwyceni.
Aleksander Kwaśniewskim był prezydentem Polski od 1995 do 2005 r. Wielu Polaków z sentymentem wspomina okres jego prezydentury, także przez uwielbianą pierwszą damę. Przy okazji urodzin Jolanty Kwaśniewskiej, które wypadają 3 czerwca, Aleksandra Kwaśniewska udostępniła w sieci czarno-białe zdjęcie rodziców sprzed lat. Pod postem zaroiło się od komentarzy zachwyconych internautów, którzy składali życzenia urodzinowe i wyrażali swoją sympatię dla Jolanty Kwaśniewskiej.
Teraz Aleksandra Kwaśniewska z okazji 70. urodzin ojca, opublikowała nowe kadry z jubilatem w roli głównej. "No kto by pomyślał, że ten nieustraszony dziubdziuś z ręką w paszczy niedźwiedzia właśnie dobił do siedemdziesiątki?" - napisała pod serią fotografii.
Niewątpliwie jednym z największych sukcesów prezydentury Aleksandra Kwaśniewskiego było uchwalenie Konstytucji z 1997 roku, wejście Polski do NATO i Unii Europejskiej. 70. rocznica urodzin byłego prezydenta zbiegła się w czasie z 20-leciem funkcjonowania fundacji "Amicus Europae". Na konferencji z tej okazji Kwaśniewski powiedział, że Polska wykorzystała swoją szansę cywilizacyjną. - Ze swojej strony włożyliśmy istotny wkład, aby ten proces był udany, aby Polska z udziałem naszego pokolenia, naszych roczników szła w dobrą stronę. Konstytucja, która od 1997 roku obowiązuje niezależnie od różnych zamachów, które w ostatnich ośmiu latach polska prawica prowadziła na ustawę zasadniczą, jest i tworzy silny fundament dla demokracji i państwa prawa - powiedział były prezydent.
Niestety, prezydentura Kwaśniewskiego nie obyła się bez kontrowersji. Najgłośniej było m.in. o wizycie Kwaśniewskiego w Charkowie w 1999 roku. Wówczas prezydent, chwiejąc się na nogach, pojawił się na obchodach 59. rocznicy zbrodni katyńskiej. Sugerowano wówczas, że był pijany. Kancelaria głowy państwa zaprzeczała, wskazując, że dziwne zachowanie polityka było spowodowane "pourazowym zespołem przeciążeniowym goleni prawej". Dopiero pod koniec swojej prezydentury Kwaśniewski przyznał, że w Charkowie pił alkohol.
O nadużywanie alkoholu oskarżono polityka także w 2007 roku, kiedy trwała jego kampania wyborcza. Podczas jednego ze spotkań w Słupsku znów zachowywał się dziwnie. Wówczas polityk zasłaniał się... chorobą filipińską. - Cierpię na wirusową chorobę tropikalną, na którą zachorowałem na Filipinach i zażywam bardzo mocne leki - wyjaśniał, zapytany o to, czy był pod wpływem alkoholu.
W ostatnich dniach prezydent Kwaśniewski skomentował także wyborczy sukces Donalda Trumpa, który wkrótce zostanie 47. prezydentem USA. W opinii polskiego polityka zwycięstwo republikanina może mieć wpływ na wynik wyborów prezydenckich w Polsce. W opinii Kwaśniewskiego dla PiS-u będzie to paliwo w zbliżającej się kampanii. "Oprze się na tym, że mamy dobre kontakty z Trumpem, Polska potrzebuje strategicznej współpracy, nasz kandydat może to lepiej załatwić" - powiedział Kwaśniewski w rozmowie z Radiem Zet.
Daniel Martyniuk wpadł w tarapaty? Chodzi o jego słowa na temat Karola Nawrockiego
Nawrocka złożyła życzenia mężowi i pokazała ich stare zdjęcie. Tak kiedyś wyglądali
Lekarz Trumpa wydał oświadczenie. Chodzi o czerwoną wysypkę na szyi prezydenta
Zarzucali im, że nie zaczynali od zera. Terrazzino przemówił po odcinku "TzG"
Szklana antresola i zachwycający widok zza okna. Tak wygląda dom Kayah we Włoszech
Pawłowski odpowiada na hejt "Rodzinki.pl". O tych słowach będzie głośno. Wspomniał też o Wieniawie
Skolim przekazał wieści ws. swojej stacji benzynowej. Wszystko przez sytuację na Bliskim Wschodzie
Był dziecięcą gwiazdą PRL-u. Porzucił aktorstwo i zamieszkał w Peru. Dziś ma nietypową profesję
Tak Nawrocka wystroiła się na spacer z psami. Ekspertka załamana legginsami pierwszej damy