Aktor "Barw szczęścia" i "Ojca Mateusza" nie żyje. Miał 55 lat. "Nasze serca rozbiły się na miliony kawałków"

Zmarł aktor przez lata związany z Narodowym Teatrem Starym w Krakowie. Maciej Luśnia zginął w wypadku samochodowym.

Media obiegła smutna informacja o niespodziewanej śmierci 55-letniego Macieja Luśni, aktora pochodzącego z Krosna przez lata związanego z krakowskim Starym Teatrem. Informacja o odejściu artysty pojawiła się m.in. na oficjalnym koncie na Facebooku krakowskiego Teatru Komedia, z którym artysta podjął współpracę w 2015 roku. Luśnia zginął w wypadku samochodowym. Z nieoficjalnych informacji wiadomo, że kiedy doszło do tragicznego zdarzenia, był w drodze na plan filmowy. Zaledwie 18 maja dzielił się ze swoimi obserwatorami na Facebooku utworem, którego ostatnio słuchał. 

Zobacz wideo Aldona Orman miała wypadek w Albanii. Zdradza, że groził jej paraliż do końca życia. Wspomina też sepsę i śmierć kliniczną

Nie żyje Maciej Luśnia. Aktor zginął tragicznie w wypadku samochodowym

Pracownicy krakowskiego Teatru Komedia opublikowali w sieci informację o śmierci Macieja Luśni i przekazali kondolencje jego rodzinie. W pożegnaniu artyści zawarli fragment tekstu ulubionego poety tragicznie zmarłego aktora. "Z ogromnym smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o tragicznej śmierci naszego Przyjaciela i Aktora - Macieja Luśni. Kochany Maćku, nasze serca rozbiły się na miliony kawałków, będzie nam ciebie brakowało. Łączymy się w bólu z rodziną. Żegnamy cię twoim ukochanym poetą Wyspiańskim i fragmentem z "Wyzwolenia": "Tę ziemię ukochałem szałem i w żądzy palącej posiadłem ciałem! Jestem w każdym człowieku, żyję w każdym sercu." - czytamy we wpisie. Kondolencje rodzinie złożyła także Szkoła Aktorska SPOT, gdzie Luśnia wykładał w latach 1998-2018. "Dyrekcja Krakowskich Szkół Artystycznych oraz wykładowcy składają Żonie, oraz Synowi, najszczersze kondolencje" - czytamy w publikacji. 

Pod wpisem Szkoły Aktorskiej SPOT, informującym o tragicznej śmierci Macieja Luśni odezwał się jeden z byłych uczniów artysty. W poruszającym wpisie wspomniał, jak Luśnia zmienił jego życie. "Panie Maćku, na pierwszych zajęciach, skrytykował mnie pan tak bardzo, tak profesjonalnie, że uwierzyłem w swoje możliwości! Jest wielką sztuką wyciągać z ludzi to, co mają najlepsze! Ty panie Maćku miałeś to opanowane do perfekcji! Dziękuje za wszystko! Niech dobry Bóg przyjmie cię na wieczność!" - czytamy w komentarzu. 

Macieja Luśnię mogliście oglądać w najpopularniejszych polskich serialach

Maciej Luśnia był absolwentem PWST w Krakowie, gdzie ukończył wydział aktorski. Luśnia nie tylko grał w filmach i teatrze, ale był także reżyserem, wykładowcą, twórcą piosenek i artystą estradowym. W latach 1991-2004 był aktorem Narodowego Teatru Starego w Krakowie, gdzie grał u reżyserów takich jak m.in. Anna Polony, Agnieszka Glińska, Jerzy Jarocki, Tadeusz Bradecki, czy Katarzyna Deszcz. Maciej Luśnia miał na swoim koncie także liczne role w serialach. Zagrał m.in. w "Na dobre i na złe", "Lokatorach", "Samym Życiu", "Śladzie", "Ojcu Mateuszu" czy "Pierwszej miłości". Ostatnią produkcją, w jakiej wziął udział był film fabularny "Irena's Vow" z 2023 roku. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.