Zbigniew Ziobro nagle wspomniał o Monice Olejnik. Takich słów chyba nikt się nie spodziewał

Zbigniew Ziobro udzielił nowych informacji na temat stanu zdrowia. Polityk w zaskakujący sposób nawiązał do sytuacji Moniki Olejnik.

Zbigniew Ziobro pod koniec ubiegłego roku wycofał się z życia publicznego ze względu na problemy zdrowotne. U polityka wykryto raka przełyku. Ziobro zaczął leczyć się w Brukseli i przeszedł operację, jednak jego stan nadal jest poważny. W poniedziałek 20 maja na łamach "Super Expressu" lider Suwerennej Polski przekazał, że jeszcze w tym tygodniu czeka go kolejna operacja. - Niestety pojawiły się teraz kolejne poważne problemy. Lekarze zdecydowali, że doświadczonego chirurga nic nie zastąpi - poinformował Ziobro.

Zobacz wideo Odniosła się do trudnej sytuacji

Zbigniew Ziobro dziękuje Jerzemu Stuhrowi. Wspiera też Monikę Olejnik

Wiele osób w przestrzeni publicznej komentowało stan Zbigniewa Ziobry. W większości byli to jego koledzy ze sceny politycznej, ale słowa wsparcia politykowi przekazał także Jerzy Stuhr. Aktor zmagał się bowiem z tym samym nowotworem. - Mam dla niego współczucie, bo leżałem na takim samym łóżku. I wiem, co to jest. Wiem, jak to boli. Wiem, co to znaczy nie móc podnieść ręki, nie móc wstać. Prawie trzy tygodnie byłem na OIOM-ie - mówił w rozmowie z Plejadą. Do Ziobry dotarły słowa Stuhra, za które podziękował we wspominanej rozmowie z "Super Expressem". Dodał także zdanie na temat Moniki Olejnik, mimo że - podobnie jak w przypadku Stuhra - ich poglądy polityczne są na zupełnie różnych biegunach.

Dziękuję mu [Jerzemu Stuhrowi - przyp. red.] i również szczerze życzę zdrowia. Podobnie jak redaktor Monice Olejnik, o której przeczytałem, że przeszła operację raka piersi. Możemy się różnić w poglądach, ale cierpienie i choroba pokazują wspólnotę ludzkiego losu

- przekazał polityk. Zbigniew Ziobro w Sejmie ostatni raz pojawił się w listopadzie ubiegłego roku. Zdjęcia polityka znajdziecie w galerii na górze strony.

U Moniki Olejnik zdiagnozowano raka piersi

Monika Olejnik o diagnozie poinformowała w połowie maja. Jak przekazała, w "jednym z prawie słonecznych miesięcy 2024 roku" usłyszała diagnozę raka piersi. Dziennikarka dodała, że jest już po operacji. W instagramowym wpisie Olejnik zaapelowała także do internautów, aby regularnie się badali. "Mam świadomość, że miliony ludzi na świecie przeżywają większe problemy, ale bardzo was proszę - kochani, badajcie się i nie poddawajcie się po badaniach. Bądźcie, proszę, aktywni sportowo. Profilaktyka i wczesne i wykrycie nowotworu może uratować życie" - czytamy.

Badasz się profilaktycznie?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.