Specjalistka gorzko o występie Luny. To jej się nie spodoba. "Najpierw warto nauczyć się..."

Znana z "TTBZ" trenerka wokalna Agnieszka Hekiert w ostrych słowach skomentowała występ Luny na Eurowizji. Nie miała dobrych wieści.

Agnieszka Hekiert jest jedną z najbardziej znanych postaci pracujących od lat przy hitowym programie Polsatu - "Twoja twarz brzmi znajomo". Choć sama jest raczej w cieniu, przygotowuje gwiazdy do występów. Tak kieruje ich głosem, by jak najbardziej upodabniali się do postaci, które mają odegrać. W Polsce uznawana jest za jedną z lepszych trenerek wokalnych.

Zobacz wideo Luna w ogniu pytań przed startem Eurowizji!

Agnieszka Hekiert w gorzkich słowach o występie Luny na Eurowizji. "Zmęczenie i odpuszczenie"

Jednym z najbardziej znanych międzynarodowych konkursów piosenki od kilkudziesięciu lat jest Eurowizja. To właśnie tam dali się poznać m.in. Abba czy Maneskin, którym udało się zrobić międzynarodowe kariery. Polska do tej pory najwyżej w tabeli, bo z drugą pozycją, zaprezentowała się w 1994 roku, kiedy na Eurowizję wysłała Edytę Górniak z piosenką "To nie ja". Niestety, od tamtej pory nikomu z polskich wokalistów nie udało się zajść dalej.

W tym roku postawiliśmy na młodą, 24-letnią wokalistkę Lunę, która od początku wzbudzała niemałe kontrowersje. Wokalistka zaplanowała duży show, scenografię i tancerzy. 7 maja odbył się pierwszy półfinał konkursu. Niestety naszej reprezentantce nie udało się przejść dalej. Teraz jej występ oceniła właśnie Hekiert. Jej zdaniem, młoda gwiazda się nie popisała.

Widać poprawę od preselekcji, ale pewnych etapów techniki wokalnej nie da się przeskoczyć w chwilę. ABC techniki (czyli jakby nauka chodzenia) to dobra emisja na wszystkich dźwiękach i dobra intonacja. Trochę zabrakło i emisji (dolne dźwięki) i intonacji (skrajne dźwięki) i podczas ruchu czuć było zmęczenie i odpuszczanie. Najpierw warto nauczyć się dobrze chodzić a dopiero potem wziąć udział w maratonie! Głos ładny, młody, numer electropop — energetyczny, z dzisiejszych przesłuchać do teraz prezentacja całkiem ok

- podsumowała trenerka.

Luna na próbach. Niestety, tu również nie było kolorowo

Opinia Agnieszki Hekiert bardzo mocno pokrywa się ze słowami innej trenerki wokalnej, która już wcześniej komentowała dla Plejady umiejętności wokalne Luny. Jak się okazało, Luna już na próbach miała pewne trudności. Więcej zdjęć piosenkarki znajdziecie w naszej galerii na górze strony.

Luna ma naprawdę ładny głos — barwowo jest świetna, co też było słychać na nagraniu z próby. Jej głos do tej piosenki fantastycznie pasuje. Jednocześnie lekko niepokojące są słyszalne trudności z utrzymaniem dynamiki w czasie ruchu scenicznego — niezamierzone ściszenie głosu może być traktowane jako błąd

- mówiła Gosia Sacała.

Podobała wam się Luna podczas półfinałów?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.