Bogusław Kaczyński miał milionowy majątek. Testament zmienił w ostatniej chwili

Bogusław Kaczyński dysponował podobno ogromnym majątkiem, który miał trafić do jego przyjaciela, Witolda Matulki. Jak donosił "Super Express", krytyk muzyczny w ostatniej chwili postanowił zmienić testament.

Bogusław Kaczyński zmarł 21 stycznia 2016 roku z powodu udaru mózgu. Choć spisał testament w 2011 roku, zmienił go kilkanaście miesięcy przed śmiercią i przekazał cały majątek na rzecz fundacji Orfeo, którą założył jeszcze w 1991 roku. Jej celem jest wspieranie i promocja artystów związanych z muzyką operową oraz organizacja wydarzeń i festiwali muzycznych. Tuż po śmieci Kaczyńskiego o ogromnym majątku krytyka pisał "Super Express".

Zobacz wideo Biznesy gwiazd. Niektóre was zaskoczą

Bogusław Kaczyński miał gigantyczny majątek

Według informacji "Super Expressu" z 2016 roku, Bogusław Kaczyński miał w posiadaniu kilka nieruchomości. "Tylko same nieruchomości z Wilanowa i Konstancina są warte około siedmiu milionów złotych. Krytyk muzyczny był bowiem właścicielem dwóch mieszkań (150-metrowy apartament i trzypokojowe mieszkanie - ok. trzy miliony zł) oraz okazałej, 200-metrowej willi w Konstancinie (cztery miliony zł)" - czytamy. To jednak nie wszystko. Krytyk muzyczny był w posiadaniu luksusowego BMW oraz kolekcjonował cenne przedmioty.

Dodatkowo dziennikarz był w posiadaniu wspomnianych mieszkań po zmarłych śpiewaczkach i luksusowego BMW (miał szofera). W zbiorach miał także zestaw porcelany miśnieńskiej, antyki, perskie dywany, kolekcję obrazów znanych malarzy, bibliotekę pełną 'białych kruków' i niezliczoną ilości płyt z muzyką klasyczną i operową. Miał także wielką garderobę wypełnioną ubraniami od najlepszych projektantów z całego świata

- czytamy w "Super Expressie".

Bogusław Kaczyński zmienił testament w ostatniej chwili

Pojawiały się informacje, że majątek ma trafić w ręce przyjaciela Kaczyńskiego - tenora Witolda Matulki. Tak miało być zapisane w pierwszej wersji testamentu. Dziennikarz zmienił jednak swoją wolę kilkanaście miesięcy przed śmiercią. Dlaczego? Anna Lisiecka - przyjaciółka Kaczyńskiego i autorka jego biografii - miała ponoć zamiar zdradzić to na kartach "Opowieści o Bogusławie Kaczyńskim. Będę sławny, będę bogaty". Jak jednak czytamy w serwisie Pomponik, zrezygnowała z tego tuż przed oddaniem książki do druku, uznając sprawę za "zbyt delikatną". Wejdźcie do galerii, aby zobaczyć zdjęcie Bogusława Kaczyńskiego z Witoldem Matulką.

Bogusław KaczyńskiBogusław Kaczyński Fot. KAPIF

Czy chodzisz czasem do opery?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.