Były członek zespołu Perfect mieszka w DPS-ie. Odwiedził go Skiba. "W okolicy oka widzę coś jakby łzę"

Krzysztof Skiba zwrócił się do fanów z ważnym apelem. Muzyk spotkał się z legendarnym polskim perkusistą Wojciechem Morawskim, który ma poważne problemy zdrowotne i mieszka w Domu Pomocy Społecznej.

Polska Fundacja Muzyczna od ponad dwudziestu lat opiekuje się muzykami, którzy z powodów choroby, lub problemów finansowych nie radzą sobie z codziennością. Wśród ich podopiecznych jest m.in. Elżbieta Dmoch. Wokalistka znana z zespołu Dwa Plus Jeden mimo trudnej sytuacji życiowej bardzo długo nie akceptowała pomocy z zewnątrz, ale kiedy z powodu upadku trafiła do szpitala, w końcu się przełamała. Fundacja zadbała o remont jej mieszkania i pomogła uzbierać środki na jego sfinansowanie. Wśród podopiecznych fundacji jest także perkusista Wojciech Morawski. Z muzykiem miał ostatnio okazję spotkać się Krzysztof Skiba. Lider zespołu Big Cyc opowiedział jego historię i poprosił o wsparcie. 

Zobacz wideo Gwiazda lat 90. jest poważnie chora. Wykryto u niej stwardnienie rozsiane [WYWIAD PLOTKA]

Krzysztof Skiba o trudnej sytuacji legendarnego perkusisty. Wojciech Morawski traci pamięć

Krzysztof Skiba miał ostatnio okazję spotkać się z Wojciechem Morawskim, legendarnym perkusistą, który w latach 1977-1980 był członkiem zespołu Perfect. "Legenda perkusji Wojtek Morawski siedzi przy stoliku w warszawskiej restauracji i jest jakby nieobecny. Witam się z nim wylewnie i wesoło zagaduję. Chcę sprawić, by ten krótko spędzony, wspólny czas był radosny" - napisał na Instagramie Skiba. Morawski grał też w takich grupach jak Voo Voo, Klan, Breakout, czy Porter Band. Artysta mieszka w Domu Pomocy Społecznej w Sulejówku pod Warszawą. Jeszcze w 2023 roku Polska Fundacja Muzyczna zbierała środki na leczenie Morawskiego, aby umożliwić mu powrót na scenę. "Robimy wszystko, co w naszej mocy, by znaleźć środki na dofinansowanie kosztów leczenia i koniecznej rehabilitacji, co ma szansę pomóc Wojtkowi w powrocie na scenę" - informowano. Obecnie muzyk boryka się z poważnymi problemami zdrowotnymi. Krzysztof Skiba opowiedział o aktualnej sytuacji perkusisty. Jak się okazuje, Morawski traci pamięć. 

Jaki jest problem Wojtka? Pytam go, jak mu tam jest w tym Domu Pomocy Społecznej, w którym obecnie mieszka. Macha tylko ręką i się uśmiecha, a w okolicy oka widzę coś jakby łzę, ale może to tylko złudzenie. - Masz swój pokój, czy mieszkasz z innymi? - pytam. - Nie wiem - odpowiada. Ta odpowiedź mnie dobija. Facet, który grał w takich zespołach jak Klan, Breakout, Porter Band i Perfect traci pamięć. Wojtek ma jeszcze stare auto. Można by je sprzedać, byłaby kasa na leki, ale nie wie, co z nim zrobił, ani gdzie zaparkował - napisał Skiba na Instagramie.

Krzysztof Skiba spotkał się z legendarnym perkusistą. Były członek zespołu Perfect mieszka w DPS-ieKrzysztof Skiba spotkał się z legendarnym perkusistą. Były członek zespołu Perfect mieszka w DPS-ie Krzysztof Skiba spotkał się z legendarnym perkusistą. Były członek zespołu Perfect mieszka w DPS-ie; fot. kapif.pl

Krzysztof Skiba prosi o wsparcie fundacji."Kiedyś biliśmy im brawa"

Krzysztof Skiba opublikował na Instagramie zdjęcie z Wojciechem Morawskim. Ze względu na trudną sytuację muzyka poprosił swoich fanów o wsparcie w ramach działania Fundacji. "Fundacja opiekuje się i wspiera obecnie kilkunastu muzyków będących w potrzebie. Kasa z ubezpieczenia i emerytury jest zbyt mała, by zapewnić im opiekę, zakup potrzebnych leków czy rehabilitację chorych i opuszczonych. Kiedyś biliśmy im brawa, dziś możemy przeznaczyć swój 1,5 procent podatków wpisując KRS Fundacji w swoje roczne zeznania podatkowe PiT" - zaapelował Skiba. Jeśli chcecie wesprzeć podopiecznych fundacji, dokładne informacje znajdziecie w poście opublikowanym przez lidera Big Cyc na Instagramie, który znajdziecie poniżej. 

 
Najlepszy utwór zespołu Bic Cyc to:
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.