Matka Magdy Gessler chciała ją odchudzić. Znalazła sposób dziś nie do pomyślenia. "Miała obsesję"

Matka młodej Magdy Gessler założyła sobie za cel odchudzenie córki. Restauratorka opowiedziała o tym w autobiografii.

Choć Magda Gessler była szczupłą nastolatką, to jej mama i tak nakłaniała przyszłą restauratorkę do zrzucania kilogramów. Znalazła nawet niemoralny sposób, aby osiągnąć swój cel. Matka Gessler chciała jej... płacić za odchudzanie. Za pozbycie się jednego kilograma oferowała wynagrodzenie odpowiadające kwocie za kilogram mięsa cielęcego.

Zobacz wideo Ewa Wachowicz o cenie pączków u Gessler. Odpaliła się?

Matka Magdy Gessler chciała ją odchudzić. Znalazła sposób

Magda Gessler opowiedziała o kontrowersyjnych praktykach swojej rodzicielki na łamach swojej książki "Autobiografia apetyczna". "Mama miała obsesję na punkcie figury. Byłam szczupłą nastolatką, ale ona uważała, że powinnam jeszcze schudnąć. Ciągle o tym mówiła, aż w końcu zaproponowała, że za każdy zrzucony przeze mnie kilogram zapłaci mi tyle, co w sklepie mięsnym za kilogram świeżej cielęciny" - czytamy. Gessler nie przystała na propozycję matki i odmówiła skandalicznej "transakcji".

Restauratorka wróciła pamięcią do czasu wychowania przez rodziców w rozmowie z Gazeta.pl. Magda Gessler usprawiedliwiła zachowanie swojej matki, twierdząc, że była młoda i nieświadoma tego, jak takie metody mogą negatywnie wpłynąć na poczucie wartości przyszłego dorosłego. - Moi rodzice byli wtedy bardzo młodzi i popełniali błędy typowe dla wczesnego rodzicielstwa. Jestem przekonana, że moja mama nie miała pojęcia, jak tego typu metody wpływają na dziecko, jak osłabiają jego poczucie wartości, jak wbijają w poczucie winy - przyznała. 

Magda Gessler jest zwolenniczką skandynawskiego sposoby wychowania dzieci 

Gessler przy okazji rozmowy otworzyła się temat w kwestii budowanie poczucia winy przez rodzica u dziecka, co w jej ocenie jest głęboko zakorzenione w naszej kulturze. - Wbijanie w kompleksy, tworzenie poczucia winy i straszenie grzechem to taka nasza, nie waham się tego powiedzieć, katolicka tradycja, mająca niewiarygodnie destrukcyjny wpływ na psychikę dziecka - przyznała dla Gazeta.pl. Dodała także, że jest zwolenniczką skandynawskich sposobów na wychowanie dzieci. - Dużo bliższa jest mi w tym zakresie kultura skandynawska, która traktuje dzieci i ich potrzeby z należną im uwagą i szacunkiem - powiedziała.

Magda Gessler z młodszą córką Larą i ojcemMagda Gessler z młodszą córką Larą i ojcem Magda Gessler na zdjęciu sprzed lat. Była w drugiej ciąży. Później wydarzyła się tragedia. Fot. @magdagessler_official/ Instagram

Zdarzyło ci się być na diecie?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.