25-letnia córka multimilionera zginęła w ataku nożownika w Sydney

Dawn Singleton, 25-letnia córka multimilionera, zginęła w ataku nożownika w jednym z centrów handlowych w Sydney.

Dawn Singleton to 25-letnia córka australijskiego multimilionera i przedsiębiorcy, Johna Singletona. Jest jedną z sześciu ofiar ataku 40-letniego Joela Cauchiego w Westfield Bondi Junction w Sydney. Do tragedii doszło w sobotnie popołudnie. Narzeczony Dawn był jednym z kilkudziesięciu funkcjonariuszy, którzy zostali wezwani feralnego dnia na miejsce zdarzenia.

Zobacz wideo Sześć osób zginęło na skutek ataku Rosjan

Dawn Singleton zmarła w centrum handlowym. Wybrała się na zakupy przedślubne

"Dawn Singleton robiła zakupy na nadchodzący ślub, kiedy napastnik zaatakował ją przed sklepem Chanel" - powiedziała dziennikowi "The Daily Telegraph" przyjaciółka ofiary. Kobieta wybierała kosmetyki do makijażu na zbliżającą się uroczystość. Jej narzeczony, Ashley Wildey, właśnie kończył swoją zmianę, gdy otrzymał pilne wezwanie do stawienia się w Bondi Junction o godzinie 15:30 w sobotę. "Przybył do Westfield, gdy funkcjonariusze zdali sobie sprawę, że jedną z ofiar była jego narzeczona" - podało źródło portalu Sky News. Funkcjonariusz został szybko zabrany z miejsca tragedii. "Para poznała się w szkole i oboje byli dla siebie pierwszymi partnerami" - powiedział znajomy Dawn i Ashley'a dziennikowi "The Daily Telegraph".

Przyjaciele wspominają Dawn Singleton. Nie mogą uwierzyć w to, co się stało

Na łamach portalu Sky News wypowiedziała się także przyjaciółka ofiary z dziecięcych lat. Wspomniała ją w wyjątkowo ciepły i przepełniony emocjami sposób. "Była bardzo rzeczowa, pokorna, słodka i pracowita, była po prostu niesamowita" - wyjawiła Emmi Shannon. Dawn i Emmi uczęszczały do prestiżowej szkoły Kambala School na wschodnich przedmieściach Sydney. Po ukończeniu szkoły Dawn studiowała na Uniwersytecie Technologicznym w Sydney i pracowała w firmie zajmującej się zakupami internetowymi White Fox. Miała wiele planów na przyszłość i przygotowania do ślubu sprawiały jej wiele radości.

Dawn Singleton z narzeczonymDawn Singleton z narzeczonym Fot. Facebook Dawn Singleton

Czy centra handlowe powinny być lepiej chronione?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.