Pola Raksa kończy 83 lata. Na ostatnich opublikowanych zdjęciach wciąż zachwyca

Pola Raksa zdobyła ogromną popularność dzięki roli Marusi w serialu "Czterej pancerni i pies". Później jednak zdecydowała się zakończyć karierę. Spójrzcie na jej ostatnie zdjęcia, które pojawiły się w mediach.

Pola Raksa urodziła się 14 kwietnia 1941 roku. We wczesnych latach nie myślała o karierze aktorskiej. Po ukończeniu liceum zaczęła studia na Wydziale Polonistyki we Wrocławiu. Los jednak chciał, że pewnego deszczowego dnia zwróciła uwagę reportera w barze mlecznym. Mężczyzna pracował w tygodniku "Dookoła świata" i stwierdził, że Pola Raksa powinna znaleźć się na okładce gazety. Tak też się stało. Później Maria Kaniewska, reżyserka filmu "Szatan z siódmej klasy", zauważyła piękną 19-latkę. Postanowiła obsadzić ją w w roli Wandy Gąsowskiej. Film okazał się hitem, a Pola Raksa rzuciła polonistykę i cztery lata później była już absolwentką Wydziału Aktorskiego PWSTiF w Łodzi. 

Zobacz wideo Anna Seniuk o byciu babcią w kapciach. Tak wynagradza wnukom nieobecność

Pola Raksa była rozczarowana światem filmu. Mówiła o ograniczeniu w pracy

W 1966 roku Pola Raksa zaczęła pracować na planie serialu "Czterej pancerni i pies". Aktorka początkowo zastanawiała się, czy przyjąć rolę Marusi. Była zmartwiona, że widzowie mogą źle odebrać postać Rosjanki, która odbija żołnierza Janka Polce. Ostatecznie jednak przyjęła rolę, co okazało się strzałem w dziesiątkę. Wiele osób zachwycało się urodą Poli Raksy. Ona jednak nie była zadowolona z tego, że otrzymywała jedynie role pięknej dziewczyny. Marzyła o czymś innym. - Żaden aktor nie godzi się chętnie na takie ograniczenie emploi. Mnie takie ograniczenie spotkało już w początkach pracy zawodowej. Po moich pierwszych filmach uznano, że powinnam grać wyłącznie postacie dziewcząt pięknych, prostych, o łagodnym sercu, a więc typ ról, które określa się mianem "pierwsza naiwna". Tak zaszufladkowany aktor zaczyna wzdychać do ról czarnych charakterów - mówiła w 1970 roku na łamach magazynu "Ekran". Występowała także na deskach teatru, m.in. w sztuce "Czarownice z Salem". Ostatecznie jednak zrezygnowała z kariery aktorskiej. 

 

Pola Raksa zniknęła z mediów. Jak wygląda na ostatnich zdjęciach?

W 1993 roku Pola Raksa zagrała w filmie "Uprowadzenie Agaty". Później zakończyła karierę. Od lat nie udziela wywiadów. Zaczęła projektować ubrania. Prowadziła przez jakiś czas swoją rubrykę o modzie w "Rzeczpospolitej". Nie wspominała zbyt wiele o życiu prywatnym. Wiemy jednak, że ona i Andrzej Kostenko stanęli na ślubnym kobiercu, a później powitali na świecie syna Marcina. Ich związek jednak nie przetrwał. Jak zmieniła się Pola Raksa od czasów kariery telewizyjnej? Na ostatnich zdjęciach, które pojawiły się w mediach w 1996 roku, aktorka zaprezentowała się w krótkich włosach. Uroczy uśmiech znany z ekranów wciąż jej towarzyszył. Zachwyciła urodą. ZOBACZ TEŻ: Beata Tyszkiewicz zachwycała urodą i manierami. Nie tylko ona. Pamiętacie "polską Brigitte Bardot"? Tak wyglądały w młodości

Pola RaksaPola Raksa Fot. Agencja Wyborcza

Pamiętasz role Poli Raksy?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.