Grzegorz Minkiewicz nie żyje. Widzowie pokochali jego rolę w "Świętej wojnie"

Grzegorz Minkiewicz zmarł w wieku 79 lat. Informację o śmierci aktora znanego z serialu "Święta wojna" przekazały teatry.

Grzegorz Minkiewicz to z całą pewnością jedna z najbarwniejszych osób, które występowały w serialu "Święta wojna". Perypetie Ślązaków śledziło wielu widzów i rozbawiało do łez w nawet najbardziej ponure dni. Minkiewicz, który grał Heinricha, zyskał całkiem sporą rzeszę fanów i wypracował swój własny, rozpoznawalny styl. Media obiegła informacja o śmierci aktora. Artysta zmarł w wieku 79 lat.

Aktor, który grał Heinricha w serialu "Święta wojna" nie żyje

Dokładnie 9 kwietnia 2024 roku zmarł Grzegorz Minkiewicz, ale informację podano oficjalnie kilka dni później. Aktor zdobył największą popularność dzięki roli Heinricha ze "Świętej wojny", ale występował także na deskach teatralnych i w produkcjach filmowych. Mimo przekazania oficjalnej informacji o śmierci Minkiewicza nie wiadomo, co było przyczyną zgonu. Ta informacja nie została ujawniona. "Dotarła do nas smutna wiadomość: 9 kwietnia odszedł Grzegorz Minkiewicz, aktor Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w latach 1979-1987. Debiutował w 1967 roku w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim w „Przedwiośniu" wg Żeromskiego, zagrał w sumie około 150 ról - poza Kaliszem i Gorzowem pracował w Teatrze im. Wilama Horzycy w Toruniu, Teatrze Wybrzeże w Gdańsku oraz przez prawie ćwierć wieku w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu. Był wspaniałym człowiekiem, aktorem, który potrafił zagrać każdą rolę. Cześć jego pamięci!" - zdradził zespół kaliskiego teatru.

Opolski teatr podał datę i miejsce pogrzebu Grzegorza Minkiewicza

W mediach społecznościowych teatru Kochanowskiego w Opolu pojawił się post, w którym przedstawiono szczegóły dotyczące pochówku artysty. "Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci aktora Grzegorza Minkiewicza, który w latach 1987-2011 był aktorem naszego teatru. Opolskiej publiczności znany jest między innymi z takich spektakli jak "Play Strindberg Totentanz", "Alicja po drugiej stronie lustra", "Damy i huzary', czy "Makbet". Grzegorz Minkiewicz otrzymał nagrodę za rolę Gorana Perssona w "Eryku XIV" oraz Edgara w "Play Strindberg Totentanz". Pogrzeb odbędzie się 16 kwietnia o godzinie 12:00 w kościele NBP Nieustającej Pomocy w Mydlnikach" - wyczytaliśmy na facebookowym koncie teatru.

Czy serial "Święta wojna" powinien zostać wznowiony?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.