Kalczyńska wraca do kulis zwolnienia z TVN. Wbiła szpilę Prokopowi

Anna Kalczyńska była gościem na kanale YouTube Anny Wendzikowskiej, gdzie otworzyła się na temat zeszłorocznego zwolnienia z "Dzień dobry TVN". Przy okazji dała prztyczka w nos Marcinowi Prokopowi.

Anna Kalczyńska prowadziła "Dzień dobry TVN" w duecie z Andrzejem Sołtysikiem, jednak w połowie 2023 roku obydwoje musieli pożegnać się ze śniadaniówką. Wówczas zwolniono aż pięć osób. Niedługo po tym, dziennikarka w rozmowie z nami nie kryła żalu i podkreślała, że to nie była jej decyzja. Niedawno udzieliła wywiadu Annie Wendzikowskiej, w którym otworzyła się na temat rozstania z TVN-em. Oceniła, że już nie żałuje, że została zwolniona, bo idea programu zaczęła się "rozjeżdżać" z profilem prowadzących.

Zobacz wideo Marcin Bosak zrezygnował z "Tańca z gwiazdami". Czy naprawdę chodziło o Wieniawę?

Anna Kalczyńska o kulisach zwolnienia z "Dzień dobry TVN". Wbiła szpilę Marcinowi Prokopowi

- Gdyby na przykład ta zmiana nastąpiła za lat pięć, byłabym już bardziej taką Katarzyną Dowbor - oceniła Kalczyńska. Kalczyńska podskórnie czuła, że nadchodzą zmiany, bo w jej grafiku było coraz mniej dyżurów, a w samym "Dzień dobry TVN" coraz więcej pracowników. - To nie była rewolucja. Ta sytuacja w naszym programie się zmieniała i ona ewoluowała. To nie było tak, że miałam dziesięć dyżurów w miesiącu i nagle tąpnięcie, nie mam nic. Nasz zespół się powiększał, siłą rzeczy tych dyżurów było mniej. Finalnie pracowaliśmy naprawdę niewiele - stwierdziła. Anna Kalczyńska dziś ze spokojem podchodzi do decyzji, jaką podjęli jej pracodawcy. Pozwoliła sobie jednak na małą uszczypliwość w stronę Marcina Prokopa. Jak twierdzi, prezenter jest jedynym prowadzącym "Dzień dobry TVN", który miejsce w programie ma "zaklepane po wszech czasy".

To był czas, który musiał nastąpić. Kiedyś i tak by się wydarzył - przecież to jest oczywiste. To nie jest tak, że mamy to miejsce zaklepane po wszech czasy... oprócz Marcina Prokopa

- powiedziała.

Anna Kalczyńska ma spore doświadczenie pracy w mediach

Anna Kalczyńska może się pochwalić bardzo bogatym CV pracy w mediach  Od grudnia 2003 do września 2014 roku prowadziła serwisy informacyjne TVN2 i była też reporterką stacji. W latach 2007-2010 razem z Łukaszem Grassem prowadziła magazyn "Polska i świat". Od lutego do grudnia 2014 razem z Jackiem Pałasińskim była też gospodynią magazynu "Tu Europa". W latach 2014-2023 prowadziła z kolei "Dzień dobry TVN". Poza nią, ze stanowiskiem gwiazd produkcji pożegnali się także: Małgorzata Rozenek-Majdan, Agnieszka Woźniak-Starak, Andrzej Sołtysik, Filip Chajzer, Małgorzata Ohme.

Anna KalczyńskaAnna Kalczyńska Anna Kalczyńska, KAPiF

Brakuje ci Anny Kalczyńskiej w "Dzień dobry TVN"?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.