Marcin Bronikowski nie żyje. Słynny śpiewak operowy miał 55 lat

Marcin Bronikowski był znanym śpiewakiem operowym z niebywałym dorobkiem artystycznym. Muzyk zmarł 29 lutego w wieku 55 lat na wakacjach w Albanii.

Marcin Bronikowski urodził się 28 maja 1968 roku w Warszawie. Z muzyką był związany od najmłodszych lat. Ukończył Liceum Muzyczne im. Karola Szymanowskiego. Swój debiut w ojczyźnie miał w 1994 roku w warszawskiej Operze Narodowej. Bronikowski znany był nie tylko w Polsce, ale również za granicą. Fani mogli usłyszeć go m.in. w La Scali w Mediolanie, Royal Opera House Covent Garden w Londynie, Opera North w Leeds czy Teatro Verdi w Trieście. Informację o śmierci muzyka przekazała jego żona. 

Zobacz wideo Fizjoterapeuta przedstawił przykrą diagnozę. "Świadomość pacjentów ciągle jest zbyt mała"

Marcin Bronikowski nie żyje. "Ukochany mąż, fantastyczny ojciec" 

Jeszcze kilka dni temu cała rodzina cieszyła się udanymi wakacjami w Albanii. Bronikowski wypoczywał tam z żoną i synem. Śmierć muzyka była niemałym zaskoczeniem nie tylko dla bliskich, ale również dla fanów śpiewaka. "Z niezwykle ciężkim sercem informuję, że mój ukochany mąż, fantastyczny ojciec, świetny piosenkarz i lojalny przyjaciel zmarł w czwartek. Zawsze będziemy cię kochać" - pisała żona Bronikowskiego, Mairit Mitt-Bronikowska. Wspomnieniem o artyście podzielił się również krytyk i publicysta muzyczny Jacek Marczyński. - Był wybitnym talentem, o pięknym lirycznym głosie, a ponadto człowiekiem niezwykle skromnym i sympatycznym, przez co bardzo lubianym - podkreślił Marczyński w rozmowie z PAP. Bronikowski bardziej niż z Polską był związany z Bułgarią. To właśnie tam zrobił dyplom i zagrał wymarzone role w znanych amfiteatrach. 

Marcin Bronikowski w Operze LwowskiejMarcin Bronikowski w Operze Lwowskiej Marcin Bronikowski nie żyje. Śpiewak operowy miał 55 lat. Fot. Kurier Galicyjski/ Youtube/ screenshot

Marcin Bronikowski niedawno pożegnał ojca dziennikarza. Minął prawie rok od jego śmierci 

Muzyk był synem Adama Bronikowskiego, wieloletniego dziennikarza Telewizji Polskiej i prezentera "Dziennika Telewizyjnego". Ojciec śpiewaka zmarł 21 marca 2023 roku. "Dzisiaj, 21 marca 2023 roku o 5:00 rano, w pierwszy dzień wiosny, w wieku 86 lat odszedł mój ukochany tata, wybitny dziennikarz telewizyjny, erudyta i przyjaciel, red. Adam Bronikowski. Nie mam słów, by opisać ból mojego serca" - informował wtedy śpiewak. ZOBACZ TEŻ: Przyczyna śmierci członka brytyjskiej rodziny królewskiej potwierdzona. Szokujące szczegóły

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.