Michał Wiśniewski zdradził, na jaką emeryturę może liczyć. "To jakieś ochłapy"

Michał Wiśniewski nie ukrywa, że przez wiele lat prowadził dość rozrzutny tryb życia. Niedawno lider zespołu Ich Troje zdradził wysokość swojej emerytury. Kwota zaskakuje.

Michał Wiśniewski to lider zespołu Ich Troje. O piosenkarzu jest w ostatnim czasie bardzo głośno. Pod koniec 2023 roku został skazany na półtora roku więzienia oraz grzywnę w wysokości 80 tys. zł. Sprawa dotyczyła pożyczki, którą Wiśniewski miał rzekomo wyłudzić przed laty w SKOK Wołomin. Wyrok sądu jest nieprawomocny, a sam piosenkarz nie przyznał się do winy. - Mam czyste sumienie - wyznał. Muzyk wystąpił w Kanale Zero, gdzie wyjaśnił więcej szczegółów na ten temat. Niedawno piosenkarz opowiedział także o wysokości swojej przyszłej emerytury. Nie może liczyć na duże kwoty.

Zobacz wideo Gwiazdy narzekają na za niskie emerytury i ratują się dalszą aktywnością zawodową

Michał Wiśniewski o emeryturze. "Wyliczono mi..."

W 2018 roku Michał Wiśniewski ogłosił bankructwo. W rozmowie z Plejadą piosenkarz zdradził, że swego czasu żył ponad stan. - Zarobiłem 40 milionów i gdybym dbał o te pieniądze, to miałbym je do dzisiaj, pewnie ze sporym procentem - wyznał. Lider Ich Troje opowiedział także, co sądzi o systemie emerytalnym w Polsce. Padły słowa krytyki.

 

- W mojej ocenie system emerytalny jest przestarzały i wkrótce przestanie działać. To jest tak stara instytucja, że już dawno powinna zostać gruntownie zreformowana, co nie jest możliwe, bo jest niewygodna politycznie. Dopóki nasze pieniądze będą przerzucane z worka do worka, to jakieś ochłapy do nas trafią - mówił. Wokalista zdradził również kwotę emerytury, na jaką może liczyć, biorąc pod uwagę dotychczasowe składki do ZUS-u. Nie jest zbyt wysoka. - Natomiast jakie ja mam szanse na emeryturę? Pomijam oczywiście fakt, że wyliczono mi około 200 złotych miesięcznie - powiedział dla Plejady.

Michał Wiśniewski o niskich emeryturach gwiazd. "Serio?"

Temat emerytur gwiazd od zawsze budzi spore emocje. Michał Wiśniewski opowiedział o osobach z branży, które narzekają na zbyt niskie kwoty. Ma na ten temat jasne zdanie. - Gdy przychodzi aktor, który zagrał w serialu składającym się z 1000 odcinków i mówi, że będzie miał słabą emeryturę, to mam ochotę zapytać: "serio?". Przecież wystarczy policzyć, ile ten człowiek zarobił przez ostatnie lata. Oczywiście cieszę się, że mógł to zrobić, ale każdy z nas ma szansę na to, żeby zadbać o swoją przyszłość - powiedział dla Plejady. ZOBACZ TEŻ: Stanowski zdradził, ile zarobił na filmie z Wiśniewskim. Szok! Chwilę później wyrywa mu się: Trzeba być debilem

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.