"Wiadomo軼i" w TVN. I to przez pi耩 minut. Mi這 nie by這

"Wiadomo軼i" przechodz obecnie powa積e zmiany. Z formatu odeszli dziennikarze, kt鏎zy kojarzyli si z nim przez ostatnie lata. O TVP m闚i si r闚nie w konkurencyjnej stacji. Co pokaza TVN?

"Wiadomości" są najpopularniejszym formatem publicznego nadawcy, wokół którego jest obecnie sporo zamieszania. Mówi się, że już niedługo możemy w nim zobaczyć Małgorzatę Nowicką-Aftowicz oraz Jarosława Kreta, o czym wspominaliśmy TUTAJ. Warto zaznaczyć, że do tej pory program słynął z kontrowersyjnych pasków telewizyjnych, które stanowiły krytykę ruchów opozycji. Ten aspekt został poruszony w ostatnim wydaniu serwisu "Fakty".

Zobacz wideo

"Wiadomości" trafiły na pięć minut do TVN. "Wrogiem publicznym numer jeden stał się Donald Tusk"

19 grudnia mogliśmy zobaczyć na antenie TVN reportaż Katarzyny Kolendy-Zaleskiej, która omawia kilka aspektów dotychczasowego stylu serwisu informacyjnego TVP, który atakował obecnego premiera. - Ta obrona TVP jest zrozumiała - zaczęła dziennikarka. - Bo od czasu, kiedy PiS przejęło władzę w mediach publicznych, TVP stało się telewizją PiS. Wrogiem publicznym numer jeden stał się Donald Tusk - wyjaśniła. W reportażu nie zabrakło cytowań fragmentów "Wiadomości". Przypomniano takie frazy jak "Für Deutschland", "chcemy dialogu z Rosją. Taką, jaka ona jest", a także pytania Holeckiej skierowanego do Dudy przed wyborami - "co zrobić, rzeczywiście, żeby to pan wygrał?". Ciekawy fragmentem reportażu był ekran wypełniony charakterystycznymi paskami z TVP. Zobaczcie sami.

'Wiadomości' w serwisie 'Fakty''Wiadomości' w serwisie 'Fakty' TVN

Katarzyna Kolenda-Zaleska surowo o TVP

- Media publiczne w czasie kampanii wspierały PiS i robią to nadal - opisała dziennikarka. - PiS własną propagandę hojnie finansował. TVP dostawała z budżetu prawie 3 mld zł. Premier Tusk zapowiedział, że to koniec - dodała na koniec. Nie jest tajemnicą, że także wypłaty dla pracowników publicznego nadawcy do małych nie należą. Co zaskakujące, wiele osób myślało, że po odejściu Holeckiej z "Wiadomości" czekać będzie na nią tłusta odprawa, lecz tak się nie stało. Była szefowa formatu takowej nie otrzymała, o czym więcej przeczytacie w tym miejscu. Po zdjęcia dotyczące formatu zapraszamy do galerii.

Danuta Holecka w 'Wiadomości'Danuta Holecka w 'Wiadomości' TVP

Przypominamy, że trwa plebiscyt Plotka i Radia Złote Przeboje. Możesz zdecydować, kto zdobędzie JUPITERA ROKU w siedmiu kategoriach. W kategorii Stylowa Gwiazda Roku nominowane są: Agnieszka Wo幡iak-Starak, Julia Wieniawa, Monika Olejnik, Małgorzata Rozenek i Joanna Przetakiewicz. GŁOSUJ TU!

Wi璚ej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.